Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Augustová rybačka v horúčavách

Augustová rybačka v horúčavách

Po dlhej rnb1dobe som sa konečne dostal na krátku výpravu k vode, presnejšie 4 dni rybačky na brehu blízkeho 45ha jazera organizácie. Denné horúčavy sa blížili k hranici 40 stupňov a preto som sa snažil vybrať čo najtienistejšie miesto na brehu. Miesto chytanie som už vyhliadnuté, jediná nevýhoda bola že to bolo asi 200m od parkoviska a svoje veci som musel v tej horúčave ručne ponosiť k stanovisku, no čo už, pre dobrú rybačku všetko!

Po zmapovaní dna som si vybral dve hĺbky a dve rôzne tvrdosti dna. Konkrétne 3m ktoré bolo tvrdo štrkové a bolo na hrane klesania do hlbočiny, oproti druhému miestu 6m kde bolo tenké bahno ktorá bola spodná hrana stúpania do plytčiny. Obidve miesta boli blízko zatopených stromov, čo bolo ideálne. Na kŕmenie som použil 20mm boilie Carptrack Elite a Elite-Strawberry s 15 a 25mm aminopeletami a tigrím orechom. Všetko som zalial novinkou od IB aminokomplex liquidom a zasypal powderom. Pod háčik som dával boilie z kŕmenia, ktorým som pridával 16mm biele alebo ružové V-popky zatraktívnené esenciou Black pepper alebo Elite strawberry a celé obalil liquid-powder pastou čo na tejto vode funguje výborne.

Prvé zábery prišli až neskoro večer a to z hlbšieho miesta, kapor bol dlhý šupináč o váhe 11kg, ďalšie zábery na seba nenechali čakať. Zábery po zotmení prichádzali pravidelne z hlbokého miesta oproti denným ktoré po vyjasnení a stúpaní teploty boli z plytčiny. Bolo vidieť, že kapry chodia v skupinách, pretože som vždy mal niekoľko záberov po sebe cez deň aj v noci. Väčšie ryby však zabrali až na večer, pravdepodobne v denných horúčavách neprijímali do takej miery potravu.

Moje obľúbené boilie z rady Elite prejavilo svoju veľkú silu v atraktivite aj na tejto rybačke na tejto veľmi prechytanej vode. Za 4 dni rybačky sa mi podarilo chytiť zopár pekných kaprov z ktorých najväčší mali 12,5 kg, 13,2kg, 17,1kg a celkovo poslednou rybou výpravy bol krásny 23,5kg šupináč ktorý mi spravil veľkú radosť. Kapor zabral ráno z hlbočiny na 20mm boilies Elite + 16mm biely V-pop zatraktívnené v práškovom dipe Elite. Keďže na túto rybačku som šiel sám, fotiek posielam len zopár.

Za Rybolov Nás Baví, Pavol Kóňa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *