Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

BIG FISH TOURNAMENT

Čo to je BIG FISH TOURNAMENT?
Big Fish TournamentJe to výnimočný závod svojou povahou aj umiestnením, organizujem ho na veľmi zložitých vodách. Uvedomme si, že sa koná na vodách, kde je veľké množstvo prekážok, popadaných stromov a miest, kde ulovená ryba vie ľahko prerezať kmeňový vlasec.
Počítajú sa len tri najťažšie ulovené ryby, kapor a amur. Neobmedzujeme nijako kŕmenie ani minimálnu váhu úlovku, je len na Vás akú návnadu použijete pre ulovenie tých najťažších rýb závodu. Najdôležitejšie je pre nás zdravie rýb, preto vyžadujeme originálne háčiky bez protihrotu, bazénovú podložku alebo vaničku, čln a dezinfekciu. Bez tohto vybavenia nebudete vpustení na závod !!!
Čo sa týka nadväzcov, sú zakázané olovené alebo šokové šnúry, alebo šokové vlasce či fixné Big Fish Tournamentolová. Čo sa záťaže týka, povolený je lov pomocou odpadávajúceho olova, alebo priebežné olová. Takáto záťaž nesmie byť pevne upevnená na montáž.
Systém závodu BIG FISH je spravodlivý a krutý zároveň. Nezáleží na tom koľko rýb ulovíte, vyhrať môžete 5 min pred koncom s iba s jedným záberom za celý závod.
BIG FISH TOURNAMENT vyžaduje úplne odlišnú stratégiu ako na bežné preteky. TOP miesta sú tu zradnejšie viac než hoci kde inde. Ulovíte na nich veľa rýb, ale je ťažšie sa prechytať k tej najťažšej. V závode BIG FISH TOURNAMENT sa môže rovnocenne postaviť bežný rybár sponzorovaným profesionálom. Nevyhráva tu ten, kto čo najviac nakŕmi, ale skôr je to naopak. Tento závod je hlavne o skúsenostiach, intuícii a jemných montážach.

V závode mi ide o to, aby mal lovec voľné všetky možnosti akými je zvyknutý loviť veľké ryby. Poznáte to, prídete na preteky a zistíte, že prostredie vyžaduje druh stratégie, ktorú vám pravidlá neumožňujú. BIG FISH TOURNAMENT je ťažký sám o sebe, nemusím to robiť ešte viac ťažším. Navyše každý má tak rovnaké podmienky, každý loví tak ako je zvyknutý, na nástrahy, na ktoré má najradšej. Nečelíme námietkam, keby nebolo zakázané toto, bolo by to lepšie a pod. Tá voda ho preverí po svojom. Je potrebné si uvedomiť, že veľkú rybu nie je tak ľahké uloviť a vy musíte mať všetko odskúšané a “veriť” svojmu vybaveniu, montážam a nástrahe. Na posledných pretekoch mal lovec tri dni narafičený prút a nedotkol sa ho, tu musíte mať istotu vo všetkom, čo robíte.
Drvivá väčšina pravidiel sa netýka nástrah, týka sa starostlivosti o rybu. Tu má kapor, alebo amur hlavné slovo. Pre rybárov, ktorí nekladú na zdravie rýb nad svoje, tu nie je priestor a prosím, aby sa ani nehlásili na tento závod.

Pravidlá:
1. Originálne háčiky bez protihrotu – zacvaknuté alebo zapilované hroty sú brané ako porušenie pravidiel. Ak niekto zistí na mieste, že ich nemá, mám dohodu s miestnym obchodom, že si u nich môže doplniť výbavu.
2. Žiadne olovené alebo odhodové šnúry či šokové vlasce
3. Kmeňový vlasec min 0,3
4. Žiadne fixné záťaže! Lovíme na odpadávajúce kamene, olová, alebo priebežné záťaže. Ak máte záťaž na bočnom klipe, tak vlasec nesme byť fixovaný, musí jednoducho kĺzať.
5. Dezinfekcia je povinná
6. Podložka s vysokým lemom – vanička alebo kolíska – vieme i požičať
7. Čln + vesta
8. Nesmie sa používať živá návnada

Viac info tu: BIG FISH Tournament

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *