Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Bugs Baits – Squid&Scopex

Bugs Baits – Squid&Scopex

21177303_900-550Kapor s obľubou vyhľadáva a prijíma potravu bohatú nielen na proteíny, ale aj na sacharidy. Kapor miluje nástrahy s vysokým obsahom sacharidov, akými sú kukurica a tigrí orech. Tigrí orech je vysoko účinná nástraha, aj keď sa na jeho potenciál často zabúda. V Squid&Scopex, v porovnaní so SquidOctopus&BlackPepper, sme zvýšili obsah sacharidov pridaním múčky z tigrích orechov, najemno spracovaného vtáčieho zobu a čistých rastlinných sacharidov. Naviac pre svoju nutričnú hodnotu sme obohatili receptúru aj o drvené pelety vyvinuté pre odchov kaprieho plôdika. Tieto špeciálne pelety obsahujú všetky potrebné látky (proteíny, aminokyseliny, sacharidy, vitamíny a minerály) pre rast a zdravie kapra. Sladký tón doladila originálna esencia Scopex. Scopex bol vyvinutý v Anglicku a bez preháňania spôsobil revolúciu pre svoju mimoriadnu schopnosť zaujať kapra a jeho úspešnosť sa potvrdzuje každým rokom.20180727_110519Prečo sme sa rozhodli pre kalamáre ako hlavný základ (celkovo až 35 %)receptúry Squid&Scopex? Suroviny z kalamárov by sa smelo mohli uchádzať o prvé miesta v súťaži o najúčinnejšie ingredencie v love kaprov. Jedinečná aróma, nutričné zloženie, prírodný charakter a nespochybniteľná schopnosť zaujať kapra robia z kalamárov top surovinu v pravom zmysle slova. Zatiaľ čo v minulosti boli kalamáre tajnou prísadou úspešných receptov, dnes sa každý výrobca rád pochváli ich obsahom. Mäso kalamárov, z ktorých sa múčky a extrakty vyrábajú, má viac ako priaznivé zloženie. Obsahuje hlavne proteíny (13-22 %), malé množstvo lipidov (0,1-2,7 %), vysoký podiel minerálnych látok (0,9 – 1,9 %), nukleotidy a výhodné vyššie zastúpenie aminokyselín akými sú napríklad betaín a alanín. Látky obsiahnuté v kalamároch sa následne pri príprave múčky a extraktov koncentrujú. Možno je to práve vyšší obsah betaínu, ktorý robí túto surovinu výnimočne úspešnou. Betaín je preukázaný silný atraktor, ktorý sa pridáva do boilies samostatne. Aj keď môžeme viesť dlhé diskusie a polemizovať prečo sú kalamáre TOP surovinou, nespochybniteľná je ich účinnosť v praxi, nech už sú dôvody akékoľvek.

DSC_0210Nenechajte sa však zmiasť, že by vyšší podiel sacharidov išiel na úkor proteínovej sily Squid&Scopex-e. Maximálny podiel nutrične atraktívnych proteínov sme dosiahli pridaním tzv. bielej rybej múčky. Pred trávená biela rybia múčka je špičkou medzi rybími múčkami. Vyznačuje sa vysokou rozpustnosťou vo vode, stráviteľnosťou, nutričnou hodnotou, výhodným zložením aminokyselín azníženým obsahom tukov/olejov. Obsahuje až 85-90 % ľahko stráviteľných proteínov. Naviac až 30 % obsahu je v podobe voľných aminokyselín. Práve aminokyseliny prenikajúce do vody sú základom 21177302_900-550potravinového signálu, podľa ktorého kapor vyhľadáva potravu.

TO NIE JE VŠETKO: v popise Squid&Scopex-e sme sa zamerali na špecifické vlastnosti a charakteristiku tohoto boilies. Chceme aby si rybár na základe špecifických vlastností a zloženia vybral podľa svojho uváženia a skúseností.

Scopex&Squidsa celkovo skladá z 22 PRÁŠKOVÝCH A TEKUTÝCH ZLOŽIEK zameraných na nutričný obsah, stimuláciu, atraktivitu a podporu trávenia. Cieľom je maximalizovať vyhľadávanie rady Nutric World kaprom. Zároveň sme pri zostavovaní receptúry rešpektovali účinky na zdravie a nutričné potreby kapra. Každé boilies rady NutricWorld poskytne kaprom plnohodnotný zdroj výživy v celom rozsahu: proteíny, sacharidy, tuky, stopové prvky, esenciálne kyseliny, vitamíny a minerály.20180610_162927

Štandardom pre celú radu Nutric World je tak napríklad obsah Brocacelu, ktorý posúva kvalitu a účinnosť boilies ešte ďalej. Brocacel je silný prírodný atraktor, zdroj proteínov, aminokyselín, vitamínov skupiny B, nukleotidov a v neposlednom rade podporuje trávenie a prijímanie potravy.

21173362_900-550TECHNOLÓGIA plazmového krvného prášku v kombinácii s finálnym spracovaním v parnom tuneli na automatizovanej linke dodáva guľôčkam rady Nutric World výhodné vlastnosti. Každá guľôčka je tak jemná a hladká na povrchu a všetky v balení majú takmer dokonalý guľatý tvar. Vnútro je kompaktné a zároveň poddajné. Vďaka tejto technológii boilies aj pri svojej tvrdosti ľahko uvoľňuje obsiahnuté atraktory a stimulanty do okolia. Mohli sme tak vynechať hrubé partiklové zložky a zvýšiť podiel cennejších surovín, ktoré robia z boilies neprekonateľnú nástrahu. V neposlednom rade, použitie plazmového prášku namiesto vajíčok, nám umožnilo pridať vyšší podiel tekutých zložiek. Do každej guľôčky rady Nutric World sme tak mohli pridať až 500 ml tekutých zložiek na jeden kilogram suchej zmesi.

Ešte Váhate? Kapry váhať nebudú. My riešime iba miesto a montáž….

Web: www.bugsbaits.eu

FB: Bugs Baits SK&CZ

received_10211386175466594

DSC_0759

received_953299331511559

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *