Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Carp Servis Václavík 1/2

Carp Servis Václavík

Carp Servis Václavík

Firma vznikla v roku 2000 na základe už niekoľkoročnej skúsenosti s výrobou boilies. S bezmála dvadsaťročnou skúsenosťou patrí medzi najstaršie firmy tohto zamerania v ČR. Na začiatku sa jednalo výhradne o boilies bez konzervácie alebo mrazené boilies. Neskôr sa sortiment rozšíril o celú radu ďalších produktov a výroba boilies sa prepracovala až do terajšej podoby. V súčasnosti firma Carp Servis Václavík patrí medzi najpredávanejšie v ČR. Jej krédo je vyrábať funkčné produkty za prístupné ceny. V ponuke sú štyri základné druhy boilies:

 • ­ Boss2
 • ­ Boss2 Doping
 • ­ Boss2 Speciál
 • ­ Boss2 Beton

Všetky v 1kg alebo 2,5kg balení a v 16mm alebo 20mm priemere. Vyrába sa aj 25mm priemer.

Z ďalšej ponuky:

 • ­ Boilies v biorapide /zatraktívnené boilies/
 • ­ Boilies Bullets /ideálne pre feeder/
 • ­ Pop Up /10mm, 16mm, 20mm/
 • ­ Biorapid /na zatraktívnenie nástrah. 250g alebo 300ml/
 • ­ CSL Cornkiller /garantujem Vám, že tá kvalita a cena Vás dostane. A samozrejme PVA frendly/
 • ­ Booster In Liquid
 • ­ Powder Dip /práškový dip/
 • ­ Obalovačky /aj Fluo/
 • ­ Extrudy v prevedení XL, XXL, alebo mäkké
 • ­ Krmítkové zmesi
 • ­ Method mixy
 • ­ Zmesy do PVA

Carp Servis Václavík

BOILIES BOSS 2

Boilies Boss2 patrí medzi takzvané rozpustné boilies. Boss2 je tvorené pomerne hrubou štruktúrou rybích múčok, tepelne upraveného vtáčieho zobu, mliečnych bielkovín a mnohých ďalších artaktorov, korenín, ochucovadiel a pachových silíc. Táto perfektne prepracovaná kombinácia prísad zaručuje nastavenie fyzikálnych vlastností tohto boilies tak, aby sa po vhodení do vody správalo veľmi aktívne. To je dôležité pre rýchle prilákanie kaprov. V praxi to funguje takto: Boss2 po vhodení do vody začne takmer okamžite uvoľňovať charakteristické potravné signály. Tie sú viditeľné predovšetkým zo zafarbenie vody. Po cca 1 hodine začne pozvoľna mäknúť a povrch boilies začne uvoľňovať drobučké čiastočky boilies do priestoru. Tento proces ešte umocní skutočnosť, že prvá ryba, ktorá boilies objaví, svojím pohybom začne vytvárať vo vode prúd, ktorý na nevyhnutne potrebný čas urýchli uvoľňovanie častíc z povrchu boilies a ryby tak vyburcuje k neovládateľné túžbe toto boilies zožrať. A to je to kúzlo. Zdá sa to byť veľmi jednoduché a prosté, avšak dokonalosť nastavenie všetkých pomerov v tomto boilies trvalo niekoľko rokov. Boss2 ako základná produktová rada boilies je zároveň najpredávanejšie. Medzi dôležité informácie iste patrí skutočnosť, že sa Boss2 robí na dvoch podobných zmesiach. Carp nectar, Jahoda a novinka 2015 Citrón sú na zmesi bez účasti mäsových zložiek, teda nie úplne, ale takmer. Naopak Oliheň, Chobotnica, Skopex­Ananás, Cherry­Super Carb a Ryba­Banán obsahujú 30% mäsových zložiek a sú teda klasicky tvrdo mäsovými boilies.

Príchute: Carp nectar, Citron, Cherry­Super Crab, Chobotnica, Jahoda, Oliheň, Ryba­Banán,Skopex­Ananás

Carp Servis Václavík

BOILIES BOSS 2 DOPING

Boilies Boss2 Doping je rovnakého zloženia ako klasický Boss2. Iba sú upravené pomery jednotlivých surovín takým spôsobom, ktorý toto boilies robí viac selektívnym k menším rybám. Táto verzia bola postavená tak, aby svojimi fyzikálnymi a nutričnými vlastnosťami obmedzila záujem menších rýb a tým sa zvýšila šanca na chytenie najväčších kaprov danej lokality. Tieto fakty nie sú samozrejme dogmatická. Jedná sa skôr o informácie vychádzajúce zo spriemerovania všetkých praktických testov. Doping je spoľahlivo použiteľný takmer v celom priebehu roka. Príchuť Oliheň­chobotnica je kombináciou dvoch najúspešnejších príchutí v základnej rade a patrí medzi najobľúbenejšie boilies našej značky v súčastnosti. Mŕtvola je skutočnou lahôdkou, za ktorú hovorí celá rada parádnych trofejí. Na Mŕtvolu sa nechajú uloviť naozaj veľké ryby. Casia­moruša je zatiaľ jedinou sladkou variantom tejto rady. Boduje však nielen v období teplej vody.

Príchute: Casia­Moruša, Oliheň­Chobotnica, Mrtvola

Carp Servis Václavík

BOILIES BOSS 2 ŠPECIÁL

V tejto rade sú samostatne špeciálne boilies, ktoré nemajú medzi sebou žiadnu spojitosť. Každé je svojou konštrukciou určené pre iný spôsob lovu a iné obdobie. Brusnica je veľmi špeciálnym boilies, ktoré je určené výlučne do studenej vody. Konzistencia je hrubšia a rozpadávejšia. To je nevyhnutné spolu s účasťou niekoľkých špeciálnych atraktorov do chladnej vody. Je potreba toto boilies častejšie strážiť, aby bola istota, že na háčiku gulička stále zotrváva. Táto aktivita bude ale vyvážená skvelým úlovkom. V zimnom období je však dôležité perfektne kapry lokalizovať. Tomuto boilies predchádzalo niekoľko generácií podobného zimného boilies, ktoré bolo postupne vymodelované až do dnešnej podoby. Je pýchou našej zimnej rybačky. Na toto boilies sme už zdolali veľa krásnych kaprov. Prírodná pečeň je novinkou od vlaňajška a priniesla nám mnoho prekvapení. Jedná sa o klenot v našej súčasnej výrobe. Základ tvorí čisto prírodný enzymaticky upravený pečeňový derivát, ktorý nie je nijako agresívneho výzoru, avšak jeho účinnosť je naozaj fantastická. Veľmi podobnú variantom je odnož a zároveň novinka 2015 Pečeň­Vanilka. Očakávame od nej veľké veci, pretože už teraz pri testovaní sa chová skvele. Krill­Kreveta je ďalšou novinkou. Jedná sa o produkt plný exotických plodov mora. Celkovo toto boilies skrýva viac ako 40% živočíšneho zloženie a je teda určené hlavne pre skalných kaprárov. Priniesť skvelý úlovok môže však komukoľvek. Zatiaľ prichádzame na trh len s jednou pachovou variantou.

Príchute: Brusinka, Prírodné játra, Krill­Kreveta, Játra­Vanilka

Carp Servis Václavík

BOILIES BOSS 2 BETON

Betón je v tomto roku novinkou, ktorá vznikla vďaka záujmu rybárov, ktorí lovia na vodách s intenzívnym atakom drobných rýb. Tie z bežného boilies urobia v krátkom čase hrášok a nakoniec ho úplne udolajú. Boilies Boss2 Betón je presne tým, čo pomôže podobné situácie vyriešiť. Zložením sa zase jedná o nástrahu tvrdo mäsového pôvodu. Obsahuje podobne ako Doping 50 % živočíšnych komponentov, ktoré toto boilies jasne stavia do úlohy nutričnej bomby. Vďaka značnému spevnenie konštrukcie je aj čiastočne obmedzené uvoľňovanie drobných čiastočiek z povrchu a tým sa obmedzuje záberovosť od menších kaprov. Vďaka týmto vlastnostiam sa môžeme s touto nástrahou dočkať trofejných úlovkov aj na vodách s osádkou menších rýb. To môže byť ale vykúpené dlhším čakaním na záber.

Príchute: Oliheň, Rozpálená švestka/slivka/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *