Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

FISHING SHOW Carp & Spinning 2018

FISHING SHOW Carp & Spinning 2018

Banner

FISHING SHOW 2018 je najväčšia medzinárodná špecializovaná výstava rybárskych potrieb na Slovensku. Ponúka rybárom získanie dokonalého prehľadu o dynamicky rozvíjajúcich sa športových technikách lovu jednotlivých druhov rýb, materiálov a nástrah. Účasť na Fishing Show aj tento rok potvrdili významní distribútori a výrobcovia rybárskeho náčinia, krmív, oblečenia a pod. Súčasťou bude bohatý sprievodný program spojený s prezentáciami popredných rybárskych osobností nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Red.: S veľkými očakávaniami sme sa stretli s jej organizátormi Ivanom Fabianom a Vladom Žúborom, aby sme sa spýtali na všetky novinky, ktoré nás čakajú na Fishing Show 2018

Org.: Aj tento rok máme pripravených viacero noviniek ohľadne FISHING SHOW 2018. Po veľmi pozitívnom prijatí predlženia výstavy o jeden deň, môžeme potvrdiť, že aj tento rok bude výstava trvať 3 dni. Presne od piatku  02.03.2018 do nedele 04.03.2018. Ďalej môžeme potvrdiť, že výstava FISHING SHOW 2018 sa oproti minulému roku opäť zväčšuje! K piatim výstavným pavilónom s rozlohou 5180m2 pribudlo prízemie pavilón P3 s rozlohou 230 m2    Výstava sa tak bude v tomto roku rozprestierať na historicky najväčšej výstavnej ploche 5380m2, pričom všetky výstavné expozície a stánky sú kompletne zaplnené vystavovateľmi. Máme potvrdenú účasť 80 vystavovateľov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Nebude chýbať zastúpenie popredných európskych značiek špecializovaných na produkciu výrobkov určených k lovu kaprov. Rovnako si prídu na svoje aj priaznivci prívlače. Rozšírená bude ponuka morského rybolovu a v tomto ročníku sme mysleli viac aj na feedristov.

Mapa výstaviska

Mapa výstaviska

Návštevníci sa rovnako ako po iné roky budú môcť občerstviť v reštauráciách v pavilóne P1, P4, alebo v stánkoch so širokým sortimentom občerstvenia pred pavilónmi P5, P6 a P7. Len dodáme, že počet stánkov s rôznymi špecialitami sme oproti minulým ročníkom opätovne navýšili tak, aby sme uspokojili všetkých hladom a smädom trpiacich návštevníkov. Návštevníci si budú môcť dať kávičku v originálnom anglickom autobuse, ktorý brázdil ulice Londýna.

Red.: Vieme, že si zakladáte najmä na kvalite prednášok a panelových diskusií. Bude to tak aj tento rok?

Org.: Ani tento rok to nebude inak. Veď je to od prvého ročníka naša srdcová záležitosť. Návštevníkov prekvapíme novou štruktúrou prednášok. Program bude opäť tvorený z odborných prednášok známych osobností a diskusných fór popredných slovenských a zahraničných rybárov. Cítili sme trošku pocit krivdy voči feedristom, a tak sme  radi, že v tomto roku sa nám podarilo získať  prednášky od skutočných špecialistov v love na feeder. Z Čiech k nám zavítajú skvelí českí feedristi Martin Maťák s pútavou prednáškou „Method feeder“ a  Jakub Šabata so svojou prednáškou: „Aktívny lov s feedrom + feeder s pletenkou“. Máme veľkú radosť, že k nám aj tento rok príde jeden z najznámejších rybárov súčasnosti Jakub Vágner. Prisľúbil nám svoju exkluzívnu prednášku zo svojej rybárskej expedície v Kongu. Pri tvorbe programu časti SPINNING sme sa rovnako obrátili na popredných odborníkov v rybárskej prívlači, ktorí s určitosťou majú čo predviesť a povedať každému milovníkovi tohto odvetvia lovu rýb.  Nebudú chýbať prezentácie chalanov z prívlačovej reprezentácie, ktorí patria medzi svetovú špičku.  Určite bude stáť za to prísť na  prezentácie famózneho lovca dravých rýb z kajaku Davida Havlíčka.  Z oblasti lovu kaprov nebudú chýbať známe osobnosti ako Jarda Těšinský,  alebo Karel Nikl.  Zo skúsenosťami z lovu kaprov na Zemplínskej šírave sa podelí Matúš Bučko. Ako vidieť, z toho čo sme vymenovali sa nám podarilo rozšíriť spektrum prednášok aby sme uspokojili čo najširšiu rybársku obec a každý rybár si našiel pre seba to čo ho najviac zaujíma.

 

Red: Do dátumu uskutočnenia výstavy zostáva len pár dní. Ako prebiehajú záverečné prípravy?DSC_0096 kopie

Org.: Prípravy na FISHING SHOW 2018 sú v plnom prúde. Momentálne dolaďujeme ešte jednotlivé expozície. Sme v úzkom kontakte so špičkovými rybármi a veríme, že prinesieme na tohtoročnú Fishing Show skutočne to najlepšie čo sa týka prednášok a prezentácií. Od vystavovateľov máme prisľúbených množstvo noviniek a atraktívnych prezentácií priamo v ich expozíciách. Náš cieľ je, aby si tu každý návštevník našiel to svoje a z tohto podujatia odchádzal nielen s bohatým nákupom, ale aj s novými vedomosťami a poznatkami z rybárstva. Máme veľkú radosť, že tento rok príde rekordný počet vystavovateľov! Ako sme už spomínali máme potvrdených 80 vystavovateľov, ktorí budú vystavovať v 6 pavilónoch a prezentovať produkty od viac ako 300 značiek z celého sveta. Zväčšila sa nám  výstavná plocha na 5380m2, kde bude okrem prezentácií prebiehať aj bohatý sprievodný program. Okrem už spomínanej prednáškovej sály, budú vykonávané prezentácie popredných lovcov na prívlač aj pri bazéne v pavilóne P7. Pre skvalitnenie prezentácií bude pripravená priama produkcia prezentácií na veľkom panely nachádzajúcom sa nad bazénom. Toto všetko si vyžaduje dokonalú prípravu pre uspokojenie aj tých najnáročnejších návštevníkov.

Red: Môžete na čo sa môžu na výstavisku v Trenčíne tešiť?

Org.: Určite na výbornú atmosféru, ktorá tu vždy panuje. Expozície budú  prepracovanejšie, ponuka produktov bude širšia ako po iné roky. Návštevníci budú môcť vzhliadnuť množstvo noviniek, ktoré budú po prvý krát predstavené priamo na výstave. Byť v kontakte s vecami, ktoré nie sú bežne dostupné v predajniach rybárskych potrieb. Získať priamo informácie od jednotlivých špecialistov či už rybárov, alebo priamo výrobcov rybárskych potrieb.  V neposlednom rade určite zaujímavé budú stretnutia s priateľmi pri dobrom jedle a zaujímavé diskusie o rybách.

Red: Viem, že máte pre návštevníkov pripravené ako prekvapenie viaceré špeciálne ceny. Môžete už prezradiť, o čo sa jedná?

Pre návštevníkov aj tento rok pripravujeme prehľadný informačný bulletin, v ktorom sa budú nachádzať najdôležitejšie základné informácie o výstave, ako sú časy a názvy jednotlivých prednášok ale aj prehľadná mapa s rozmiestnením vystavovateľov v pavilónoch. Súčasťou tohto informačného materiálu bude aj súťažný kupón na zlosovanie o 3 skvelé ceny, ktoré sa budú každý deň losovať z ústrižkov vstupeniek z príslušného dňa. Takže každý návštevník výstavy má šancu vyhrať niektorú z týchto skvelých cien.

Ivan Fabian

Logo Fishing Show

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *