Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Hooking machines – Zasekávacie mašiny

Hooking machines – Zasekávacie mašiny

Počas posledných 20tich rokov sa kaprové náväzce naozaj zmenili. A bolo tiež prečo. Už od čias, kedy sa na nástrahu umiestnenú mimo háčik začali chytať prví kapry, rybári sa snažili zdokonaľovať svoje udice. Dôvod je prostý – s lepšie fungujúcou zostavou jednoznačne chytíte viac rýb a menej ich stratíte počas zdolávania!

Skúste zaspomínať, ako veľmi sa líšia Vaše dnešné najúspešnejší nadväzce od toho, ktorý ste používali počas prvého roka alebo dvoch, kedy ste s kaprami začínali. Každý správny náväzec by mal spĺňať tieto funkcie: musí sa okamžite po nasatí správne otočiť a zaseknúť vnútri kaprové papuľky, musí byť dostatočne nenápadný, pevný a počas nahodenia sa nesmie zamotávať!
Medzi absolútne najúspešnejšie nadväzce patrí bezpochyby zostava kombinovaných. Kombinácia tuhého fluorocarbonu a mäkkej šnúrky zaisťuje dokonalú prezentáciu celej montáže. Tuhá časť z ťažkého fluorocarbonu skvele kopíruje dno a mäkká časť je dostatočne poddajná, aby dovolila háčika okamžitú rotáciu.

Poďme sa teda pozrieť na jeden z náväzcov, ktorý spĺňa všetky vyššie uvedené požiadavky. Ide o zostavu s úplne univerzálnym použitím, ktorá je navyše naviazaná naozaj bleskovo.
Aj keď si túto zostavu môžete nadviazať pomocou kravského uzlu a kusu tuhého fluorocarbonu, my sme z dôvodu rýchlosti nadviazania a hlavne pevnosti celej zostavy zvolili hotový nadväzec Stiff link. Tieto nástavce sú ponúkané v niekoľkých dĺžkach a librážích a ich zatavené konce sú pevnejšie než akýkoľvek iný uzol. Vďaka očku na jednom konci a kovovému oválku na konci druhom sú naviazané behom pár sekúnd a rovnako jednoduchá je aj výmena celého náväzcu alebo iba jeho mäkkej časti.

Carp R us

1 – Háčiky Longshank Nailer, oválne krúžky a rovnátka – základ BlowBack systému, ktorý sa nekompromisne rýchlo otáča a z jeho pazúrov neuniknú ani tie najopatrnejšie kusy.

Carp R us

2 – Na mäkkú šnúrku Smooth (my sme zvolili klasicky 25lb verziu) priviažte oválny krúžok. Odporúčame dvojitým uzlíkom, aby šnúrka s ťažšie nástrahou nepreklzáva. Poriadne dotiahnite …

Carp R us

3 – … a navlečte krúžok na háčik.

Carp R us

4 – Krúžok umiestnite zhruba do úrovne hrotu háčika a klasickým bezuzlovým viazaním háčik naviažte.

Carp R us

5 – Navlečte Mouthsnaggera na šňúrku a následne na háčik.

Carp R us

6 – Tri až päť centimetrov od konca rovnátka uviažte dvojitú slučku …

Carp R us

7 – … a koniec zastrihnete.

Carp R us

8 – Princípom slučka do slučky prevlečte očko mäkkej časti do očka Stiff linku a dotiahnite.

Carp R us

9 – Pre lepšie zaťaženie a ešte lepšie zasekávaciu schopnosť háčiku môžete pridať malý broček alebo kus plastického olova.

Carp R us

10 – Teraz už stačí len zvoliť vhodnú nástrahu …

Carp R us

11 – … a pripnúť Stiff link do Gizmo obratlíka.

Carp R us

 

Carp R us

 

Carp R us

 

Môžete si byť 100% tne istí, že ste práve uviazali náväzec, ktorý disponuje tými najlepšími zasekávacími schopnosťami. Vyskúšajte si sami cez dlaň ako rýchlo sa háčik stočí a zasekne. Blesková rotácia, posuvný krúžok a kombinácia mäkkej šnúrky s tuhým Fluorocarbon robia z tejto zostavy jedničku pre mnoho úspešných kaprárov.

Vyskúšajte ho aj Vy a iste nám dáte za pravdu, že ryby chytá precízne!

Carp’R’Us Team

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *