Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Kaprárina nie je len pre chlapov.

Zasvetenie do kapráriny

Všetko sa to začalo pred dvoma rokmi keď som spoznala priateľa, rybára. Na začiatku som s ním chodila na vychádzky do prekrásnej prírody, kde bol pokoj od ľudí, úplné ticho. Ukázal mi krásne rybárske miesta a postupne som s ním začala chodiť aj na ryby.Každý hovorí, že je to šport pre tichých bláznov, ale ja to vnímam úplne inak. Je to šport a relax, neopísateľný pocit. Kto miluje prírodu vie o čom hovorím. Priateľ sa venuje lovu kaprov už dlhé roky. Postupne som sa zaujímala o techniku rybolovu tohto krásneho tvora. Naučil ma tajné triky, nápady a hlavne taktiku a techniku lovu. Na druhý rok som si povedala, že si beriem lístok a budeme spolu chodiť za týmito tvormi. S priateľom najviac chodíme  na zväzové vody, rieky, priehrady a ramená kde je fakt pokoj od ľudí a prekrásna príroda. Naučila som sa, že kapre z takýchto vôd sú vysoko cenné ryby, ktoré uspokojujú dušu kaprára. Poďme ale na lov.

Na začiatku sezóny sa mi podaril krásny kapor, šupináč, ktorý vážil 6 kg. Bola to moja prvá väčšia ryba, ktorá mi zabrala na kombináciu boilies tygrý orech a pop up plum drobs od Kimot team na fluorocarbonovom nadväzci. Mala som to vyvezené do plytčinky, hĺbka približne 1,20m pri potopených konároch. Voda mala cez 12 stupňov. Záber bol jemny pípanec. Nesmierne ma potešil fúzatý krásavec.

Môj 6 kg krásavec na boilies týgrý orech plus plum drops

Môj 6 kg krásavec na boilies týgrý orech plus plum drops.

Splnený sen

Púšťanie riadkačaK vode sme jazdili  každý víkend a cez týždeň po práci. Leto bolo v plnom prúde, kaprom sa moc nechcelo. Moja tajná zbraň na šupinaté krásavce bola tentokrát gulička ananás cesnak s pop up-kou ananás. Udice putovali do vody, teplo a komáre boli najväčší problém celej noci, ale aj to patrí  k rybačke. Nad ránom v hlbokom spánku ma zobudila moja Nash-ka. Krásna jazda a krásne výpady kapra vyvolávali vo mne adrenalín. Nakoniec som kapra dostala do podberáka. Bol to pocit ako zo sna. Môj vysnívaný riadkač v podberáku.

Na záver

Kaprárina ako šport mi dáva oddych, relax a strávené chvíle s priateľom a naším psíkom. Či už pod holým nebom pod hviezdami alebo v bivaku počas búrok. Je to síce drina a dlhé chvíle strávené bez úspechu ale keď sa už dostaví výsledok, tak to stojí zato. Kaprárina nie je len pre chlapov. Aj ženy si to vedia vychutnať. Preto odkazujem ženám nebráňte mužom v tomto koníčku. Aj tak sa vám to nepodarí. Je to ich životný štýl. rňRadšej ich vtom podporujte.

Prikladám ešte  fotku priateľa so šupíkom, ktorého zdolal pod brehom na už spomenutú guličku tygrý orech od Kimot team plus jeho vlastná gulička ananás n buttyric acid. Kapor mal 14,95 kg. Silno som mu zagratulovala a dúfam, že sa aj mne podarí takáto obludka na háčik.

Za Carp Team Malinovo- Nikola Pecárová

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *