Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Krátke riečne vychádzky s málom kŕmenia

Krmivá HulínKrátke riečne vychádzky s málom kŕmenia

Krmivá Hulín – Team Pardubice – Jiří Kukla

Keďže bol minulý rok obzvlášť teplý, tá pravá kapria jeseň prišla o mesiac neskôr. V septembri som sa ešte sústredil na amura, ale to pominulo a mňa čakalo rozhodovanie, akým štýlom prechytám kapriu jeseň. Ako to iste mnohí z vás poznajú, nemal som čas tráviť dlhší čas pri vode (škola atď.). Preto bola moja voľba jasná a to séria krátkych vychádzok, väčšinou po škole, na moju obľúbenú rieku.

miesto č.1

Na prelome septembra a októbra panovalo ešte teplé počasie, preto moja voľba padla na úsek s maximálnou hĺbkou okolo 4m, v ktorej som chytal. Moje chytanie prebiehalo vždy v rovnakom duchu, a to príchod k vode, pred akýmkoľvek rozbaľovaním vecí nakobrovať len ​​2 hrste gulí čo najpresnejšie na jedno miesto a čo najskôr nahodiť.

Vnadil som klasikou 20mm guľami Ryba Extra, pričom som jeden prút umiestňoval priamo do striedmo nakrmeného miesta s atraktívnou nástrahou (panáčik 20mm ryba extra + 16mm pop-up ananás). Druhý prút som vždy pokladal cca 20 metrov od kŕmenia so singel rybou extra 25mm iba s PVA. Táto taktika na tomto mieste mi priniesla veľa kaprov, ale bohužiaľ menších, o dve väčšie ryby som prišiel vďaka početným vázkám. Na prvom mieste som strávil koniec septembra a viac, ako polovicu októbra. Ako som sa už zmienil skôr, miesto bolo aktívne, ale väčšiu rybu som 2x stratil. S postupným poklesom teploty vody som mal v pláne presun na hlbší úsek rieky už dlhšie. Tiež som sa bavil s vedením o vyskúšaní rady boilies high resistance, čo ma priviedlo na môjho nového favorita z radov boilies Krmivá Hulín – GLM betaín so slivkou. Po prechádzaní e-shopu som sa nakoniec rozhodol, že pre moje účely bude najlepšia voľba Boilies sada víkend maxi s už spomínanými boilies GLM betaín so slivkou v prevedení high resistance.

Krmivá Hulínmiesto č.2

Najprv musím spomenúť, že na hlbšej partii rieky som sa chcel presunúť už dlhšie, avšak na svojom prvom fleku som trávil väčšinu času sám, preto som jedného dňa zdvihol telefón a zavolal kolegovi, či ide na ryby, že by som si dal jednu krátku vychádzku s ním, aby som vypadol z tej “samoty”. Slovo dalo slovo a ja som si to štrádoval za ním. Zhodou okolností chytal v úseku, kde som si chcel hľadať miesto na neskorú jeseň.

Krmivá HulínUž doma som si pripravil veľmi atraktívne PVA pančuchy s mini granulami, preliate boostrami GLM. Keďže v tom čase išla teplota vody na cca 11 ° C, prikúpil som si hotovú kukuricu. Povedal som si, že keď už ide voda tak dole a ja idem opäť iba na chvíľu k vode, skúsim vnadiť trochou mäkkej kukurice spoločne s pár guľôčkami nového boilies GLM a nastražiť atraktívne nástrahy. V kŕmnom mieste som mal GLM 20mm s 12mm Popkou ananás, celé v obaľovacej paste a opäť kúsok od toho druhý prút sa sólo GLM 20mm. Opäť som si zakrmil len trochou kŕmenia, nahodil a dal sa do reči s kolegom. Pred tmou sa mi rozbehol prút so sólo guľou a na breh sa pozrel kaprík, niečo málo cez 60cm. Pekný začiatok, povedal som si. Kolega s tmou odišiel, ale ja som zostal. To sa mi oplatilo a na panáčika mi po tme prišiel krásny šupináč s mierami 97cm a 14kg.

Krmivá Hulín

Po skončení známeho rituálu “váha, foto, späť do vody” som všetko zbalil a odišiel domov s pocitom zadosťučinenia a obrovskou radosťou. Nasledovalo info kolegovi a dohoda na ďalší deň, kedy už sme obaja chytali do konca dennej doby lovu. Všetko som zopakoval, ako v predošlý deň, rovnaká mini dávka kŕmenia a rozmiestnenie prútov. Padla tma a my sme mali na konte len pleskáča. Z posledného úlovku som bol ešte stále v eufórii, pretože som si urobil nový osobáčik, ale napriek tomu som si hovoril, že by aspoň malý kaprík potešil. Asi po hodine tmy mi začal skákať swinger, opäť u prútu s atraktívnou nástrahou umiestnenou priamo na kŕmnom mieste. Po ďalšom krásnom súboji sa na breh pozrel ďalší šupináč, tentokrát o dĺžke 85cm a váhe 12,5kg.

Krmivá HulínTieto dve ryby ma utvrdili v tom, že pre krásneho kapra človek nemusí stráviť víkendy, či týždne pri vode, alebo kŕmiť obrovskými dávkami, ako si myslí veľa rybárov. Samozrejme to záleží na lokalite a ročnom období, ale relatívne často vídam ľudí, ktorí aj do ľadovej vody sypú kŕmenie po vedrách v nádeji veľkého úlovku. Nikomu nič nevyčítam, ani nevyvraciam, aby to niekto nebral zle, len som si dokázal, že to ide aj inak. Na tomto mieste som zostal až do konca sezóny, ale voda išla už len dole a nič veľkého sa už neukázalo.

Záverom by som sa rád zmienil o boilies v prevedení high resistance. Z mojich skúseností na rieke, kde je tlak bielej ryby enormný si táto varianta vydobyla nezmazateľnú pozíciu v mojom “arzenále”. V porovnaní s rybou extra, na ktorú som chytal na mieste č.1, mal ju vysušenú skoro na kameň, vydrží tento variant boilies rapídne dlhšie. Uvediem príklad, po pár pípancoch od bielej ryby som normálnu verziu gule prehadzoval a z 25mm gule som mal skoro hrášok. Vyskúšané “GLMko” v utiahnutej verzii vydržalo nápor bielej ryby oveľa lepšie. Väčšinou sa z 20mm gule stala 18mm, maximálne 16mm gulička, záležalo na tom, ako veľmi biela ryba javila záujem o moje nástrahy. Ešte k predstave, koľko gulí som skrmil za jeseň 2015. V sade víkend maxi mám ešte teraz na dne zvyšné boilies. Túto sadu vrelo odporúčam všetkým, ktorí chcú mať všetko potrebné pohromade v jednom vedre, pretože nie vždy sa človek dostane k vode pohodlne autom, alebo nemá vozík. V poslednej rade spomeniem len to, že som používal náväzec po celú jeseň rovnaký, a to z 25lb potiahnutej šnúrky a háčika veľkosti 6, alebo 8.

S prianím mnohých pekných úlovkov do novej sezóny 2016, Jiří Kukla.

FB: https://www.facebook.com/Krmiva-Hul%C3%ADn-743250415738277

Web: www.krmivahulin.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *