Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Method feeder a boilies

Methot feeder a boilies 05Method feeder a boilies

Slnečné ráno, prvá júnová nedeľa, láka k vode. Dlho nepremýšľam ani nad spôsobom lovu. Vyberám dva feeder prúty a methot kŕmitka. K lovu na methot veľa nepotrebujem a tak si vystačím s malou taškou, k tomu ešte pár neodmysliteľných pomôcok rýchlo nakladám do auta.

Methot feeder a boilies 06Cestou premýšľam kam sa na mojej obľúbenej vode posadiť. Vodu dobre poznám. V hlave prechádzam všetky miesta s plytkou vodou, kde predpokladám výskyt rýb. Miesto som si vybral v tieni s plytčinou pri protiľahlom brehu. Nahodiť na správne miesto nebude problém, 35m je pre feedrové prúty jednoduchá záležitosť.

Po príchode rozbaľujem potrebné vybavenie, usádzam kreslo a miešam krmivo. S vnadením si nerobím ťažkú hlavu. Verím, že na mieste, ktoré som si na lov vybral, ryby už sú a tak mi stačí aby krmivo rybu zaujalo svojou vôňou. Čierna vnadiaca zmes určená pre kaprov je behom chvíľky navlhčená a pripravená k lovu.

Prúty som vybavil navijakmi veľkosti 40 s namotaným 0,22mm hlavným vlascom. Na hlavný vlasec som navliekol methot krmítko o hmotnosti 45g, gumenú zarážku a uviazal mali obratlík. Do obratlíka som následne pripevnil nadväzec z 0,20mm vlasca, na ktorom konci bol bezuzlovým viazaním upevnený háčik veľkosti 10.Methot feeder a boilies 05Po uviazaní prvého prútu navliekam pod háčik dve zrnká kukurice a nahadzujem k popadaným stromom. Vybaľujem druhý prút a chystám sa naviazať rovnakú montáž ako na predošlý prút. Počas navliekania krmítka prichádza prvý razantný záber. Razantný ohyb a súvislý ťah jasne prezrádza, čo na konci prúta urputne bojuje. Silný ťah ryby a veľké množstvo prekážok si vyžaduje rýchle jednanie. Ryba sa vydáva k prekážkam, a ja sa ju pokúšam otočiť sklonením špičky prútu čo najbližšie k hladine. Rybu sa darí otočiť. Urputný ťah neustáva, ryba sa pomaly približuje k brehu. Už je na dosah ale ešte nie je dobojované. Kapor chytá druhý dych a vyberá sa k blízkemu kríku zasahujúcemu do vody. Trochu napätia a ryba opäť vyplávala. Po pár nádychoch je v podberáku a nasleduje rýchle fotenie.

Opäť nahadzujem, no tentokrát mením nástrahu za plávajúce boilies. Očakávam záber a vysedávam pri nahodených prútoch. Ďalšia ryba prichádza rýchlo ale ako rýchlo prišla, tak rýchlo o ňu prichádzam v prekážkach . Podľa ťahu to bol kapor, ale už sa mi ho nepodarilo uvidieť na vlastné oči.

Lov pokračuje a boilies boduje. Zábery prichádzajú pravidelne. Ako ďalšiu rybu vyťahujem nádherného karasa cez 1kg. Ryba mi robí veľkú radosť. Takéto kúsky sa na tejto vode nevidia často. Po nafotení rybu púšťam. Ďalšou rybou bol opäť krásny karas. Nechcem rybu trápiť dlhým pobytom na brehu a tak si ju fotím priamo v podberáku, následne ju hneď púšťam.

Methot feeder a boilies 03Po niekoľkých pekných karasoch túžim opäť po kaproch. Prvý zabral na kukuricu a tak mením nástrahu na jednom z prútov. Netrpezlivo čakám na razantný záber. Špička sa ohýba, je to tu, sekám a po pár sekundách je jasné, že to nie je očakávaný kapor. Vyťahujem najmenšiu rybu dňa. Maličký karas zobral dve zrnká kukurice umiestnené pod háčikom. Tento úlovok mi vyčaril úsmev.

Vraciam sa k boilies. Dlho sa nič nedeje. S predpokladom vyplašenia väčších rýb padá ozhodnutie ukončiť rybačku. Sťahujem prúty k brehu. Balím veci s myšlienkou, že sa určite na to miesto v blízkej dobe ešte vrátim…

ERIK NISTOR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *