Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Milošova sezóna 2016 časť. 4

Milošova sezóna 2016 časť. 4

Ďalší diel môjho putovania za kaprami v sezóne 2016 sa začal odvíjať na začiatku marca, kedy mi zavolali kamaráti Luboš s Tiborom a pozvali ma na gulášik na štrkovisko kde som dovtedy ešte nikdy nelovil. Ako bolo tento rok dobrým zvykom som mal na celú rybačku aj s cestou zasa iba necelých 24hod. ale aj tak som sa veľmi tešil. Hlavne ten jelení gulášik mi stále vŕtal hlavou.

Miloš Švihorík

 

 

Príprava na lov neprebehla prakticky žiadna, rýchlo som po práci nahádzal do auta veci a krmivo ktoré mi prišlo pod ruku a vyrazil za novým dobrodružstvom. Vždy keď idem loviť na novú lokalitu sa snažím uložiť svoje montáže na rozdielne hĺbky a ak to situácia dovolí, tak aj na iný podklad na dne.

Miloš Švihorík

 

Podarilo sa mi to aj tu a jednu udicu som položil do 3,5m hĺbky na štrkovú lavicu kde bolo dno úplne tvrdé, štrkové doslova vyluxované od rýb, absolútne bez čo i len jemného nánosu sedimentu. Druhý prút som položil do najväčšej hĺbky akú môj sektor poskytoval a to bolo niekde okolo 6m. Tu bolo dno pokryté asi 5cm nánosom sedimentu bez zápachu. Takéto miesta mám veľmi rád, lebo často mi prinesú tie najväčšie úlovky.

 

Miloš Švihorík

 

 

Na prvý prút išiel Kill Krill dve 24mm guľky na dno a na druhý Extasy nastražená na panáčika 21mm + 14mm Pop-Up. Po návrate na breh som ešte poprosil vodníka o pekný úlovok, ale viac som udiciam nevenoval veľkú pozornosť a naplno sa venoval kofole, grilovanému mäsku a samozrejme spomínanému gulášiku.

Miloš Švihorík

 

O to viac som bol šťastní a spokojní keď mi udica s Kill Krillom prinášala zábery pravidelne v cca dvoj hodinových intervaloch zábery a ja som si schuti zachytal krásne zdravé rybky od 6 do 12kg. K úplnej spokojnosti už chýbala iba čerešnička na torte v podobe nejakého remorkera cez 15kg. To sa nakoniec aj podarilo a jediný noční záber práve z hlbšieho miesta s nastraženou Extázou som premenil v ukážkového lysca máličko cez 16kg. Skoro ráno ešte po tme prišiel ešte jeden dlhý lysí bojovník, ktorý zavŕšil úžasnú „guláš párty“…

Miloš Švihorík

Miloš Švihorík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *