Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Neplánovaná Vindšachta

Blížil sa dátum 14. jún a s Majom sme mali zahájiť VnK sezónu.. No príroda a všetky zozbierané informácie, nám naznačovali, že výpravu na náš klenot treba preložiť.. Na rad prišli dlhé špekulácie, čo bude náš záložný plán.. Keďže naše milované rieky boli ťažko skúšané búrkami a opravami stavidiel, rozhodli sme sa pre Vindšachtičku..

Po príchode na jazero, ktoré bolo prázdne som si vybral stoličku a radlera a hodinu som pozoroval hladinu. Rozhodol som sa, že si sadneme do plytšej vody, čo sa ukázalo ako celkom dobrý plán. Chvíľku nato ako sme postavili bivak , osadili bójky a vyviezli, začali prichádzať partie rybárov a jazero sa postupne zaplnilo.. Hneď prvé vyvezenie nám spravilo úsmev na perách – premenili sme ho na bojovného kapríka. Tento fakt, nás naštartoval a pripravovali sme sa na veľký kolotoč.. CHYBA! Začalo pršať, tlak naďalej klesal a ryby sa prestali vyhadzovať.. Tento stav trval až do polnoci, keď Majovi tesne pred vyťahovaním prútov začala cvakať cievka, signalizátor pomalinky pípal a my sme si išli dolámať nohy … Však snáď to neprepasieme! Vytiahol krásneho pupkáča a mohli sme ísť spokojne spinkať.. Večer v spacákoch ešte prebiehali dôležité rozhovory o taktike, príchutiach, svetovom mieri, objeme kŕmenia a neskôr už len to chrrrrr… Ráno budíček 3:30- vstali sme 4:50 Rýchlo sme povyvážali a spinkali sladko až do prvej jazdy pred siedmou.. Potom to už nasledovalo tak klasicky rybársky- kávička, párky, radler, kakať, občas záber a stále dookola.. Toto určite poznáte, netreba dopodrobna rozoberať 😀IMG_1308

Všímali sme si, že naše okolie nechytá nič, sedia bez záberov, len bijú nesystematicky na vodu. Občas sa niečo vytiahlo na bufete, niečo na zig rig na ´´Péčku´´ a potom to celému jazeru nandala mladá baba na strmáku, ktorá prišla v piatok a ostala do soboty večera.. Ihneď ako sa zbalila, začali na jazere pretekačky o to, kto to vyvezie ne miesto kde chytala.. Bolo zaujímavé pozorovať ako si niektorí ´´rybári´´ veria vo vlastné nástrahy a schopnosti.. No grc….. Veľmi im ale ani to nepomohlo.

V sobotu poobede sa nám to trošku rozbehlo a začali sme ťahať menšie kapríky. Ja som robil všetko pre to, aby som si chytil vytúženého amura a Majo selektoval a chcel chytať kapre 10+.. Naše taktizovanie sa ukázalo správne nakoľko som dokázal po sebe prelstiť 4 amurov, bez jediného kapra a Majko ťahal krásne kapre.. Myslím, že na Tajchu nieje ťažké chytiť amura, ale 4 ryby po sebe, to sa mi ešte nestalo. Bol som spokojný. Rovnako bol spokojný aj Majko, nakoľko sa mu podarilo oklamať a zdolať pár pekných kaprov.

Každej výprave je raz koniec a nebolo tomu inak ani pri našej poslednej výprave do prírody.. Posledné chvíle pri IMG_1410vode sme zhodnocovali výpravu, taktiku, prebrali sme si aj tie veci, ktoré sme urobili zlé, možno nie vhodne zvolené kroky.. A poučili sme sa do budúcna. Nedá mi nespomenúť dve geniálne nástrahy, na ktoré ako jediné nám reagovali ryby- boli nimi Scopex squid a Kill krill od Kolínskeho šéfkuchára. Keď okolité signalizátory mlčali a zapípali len keď preletel netopier, naháňali sa kačky či kúpajúci mali málo priestoru na vode, tie naše vďaka spomínaným guličkám pekne vyšťavovali baterky..

Kajo a Majo, CARPIO team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *