Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Predĺžená sezóna 2. časť

Carp Servis VáclavíkPredĺžená sezóna 2. časť

Od večerného pondelka som strávil na jednom z balkánskych revírov skvelé štyri dni so super úlovkami v objatí krásnych zážitkov. Lenže teraz je už piatok a môj plán je jasný. Na poludnie sa presúvam na ochutnávku nového revíru, ktorý som si vytipoval už skôr na internete. Je to čo by kameňom dohodil. Len pár desiatok kilometrov opodiaľ. Veľa vecí ani neupratujem, nerozoberám a nerozväzujem. Jednoducho to len tak ledabolo narovnám a preložím mäkšou batožinou a už aby som bol na ceste… Po príchode do cieľa sa iste zase všetko urýchli a bude viac času na prípravu a prieskum. V zatmení nadržaného zhonu veľakrát práve toľko dôležitý prieskum okolia a lovné pozície my rybári podceníme a výsledok je potom žalostný.

Na flek dorazím ešte za jasnej slnečnej oblohy, a tak využívam dostatočný čas na vyšetrenie podvodného reliéfu. Mám okolo seba veľa možností kde loviť. Malý polostrovček, zátočina, tŕstie, nerovnosti dna. Len si vybrať a to pokiaľ možno dobre. Hĺbka sa pohybuje v rozmedzí 1-4 metre. Dno je ílovité s občasnými zónami mäkkého, lepivého gitu. Každý z troch prútov nahadzujem inam. Všetky pozície sú ako z učebnice. Prvý na pozvoľnom svahu jednej strany polostrova, čo tvorí veľké koryto s ostrovčekom, ktorý je hneď obďaleč. Druhý je v akomsi prieplave dvoch jazierok, kadiaľ ryby musia migrovať. A tretí v príbreží zátočiny plnej rákosia pod ohromnou previsnutou vŕbou. Keď sa nad tým tak zamýšľam, je to dokonalé… Vzhľadom k veľmi dobre fungujúcej taktike na prvej lokalite nehodlám nič zásadné meniť. Až na dve veci. Loviť tu budem maximálne na vzdialenosť 60 metrov a skôr bližšie. Takže prúty mením za verziu 2,75 lb. K druhej zmene ma nútia vnútorné pohnútky, ktoré som nadobudol spojením dvoch informácií. Prvú som si priviezol z predošlej vody. Kapre postupne opúšťala ich povestná jesenná žravosť až do stavu akejsi apatie. Sem som dorazil s vidinou iného prejavu rýb. Veď je to predsa iný revír a vôbec… Druhú informáciu som získal od okolitých rybárov. Ryby tu vôbec nejdú a za posledných niekoľko dní sa tu takmer nič neulovilo. Väčšinou na také reči vôbec nedám. Sebavedomie v naše produkty a umenie ma obyčajne nesklame. Avšak som bol trochu na vážkach. Druhou zmenou bolo teda taktizovať s návnadou.

Carp Servis VáclavíkBoilies som vopred rozkrájali na polovičky a ešte ho dôkladne vykúpal v Biorapide s príchuťou Prírodná pečeň. Takto som maximálne zatraktívnil to, čím budem vnadiť. Ku každej montáži prišlo na začiatok asi päť rakiet. Všetko bolo pripravené a ja som sa už len kochal západom slnka. Bola chladná a tichá noc s hmlistým ránom bez pípanca. Potom prešiel deň a stále nič. Znovu som zisťoval od ostatných rybárov, ako im to ide. Až na výnimky voda mlčí. Mám pred sebou poslednú noc a zajtra hurá domov.

Carp Servis Václavík

Carp Servis VáclavíkZačínam premýšľať a úplne mením stratégiu. Z pôvodného dua pod háčikom, 25 + 20 mm prechádzam na jednu guľôčku veľkosti 16 mm. Pripravujem PVA pančuchy s náplňou boilies drte, Zmesou do PVA Rektor a to celé nechávam dôkladne nasiaknuť v Boostri IN príchute Prírodná pečeň. Smrtiaca zbraň… Tieto pančuchy navliekam na náväzec ešte pred upevnením na montáž. To preto, aby som eliminoval potencionálne zamotanie montáže. Potom nahadzujem mimo kŕmené miesto. Už viac nedokrmujem. Vsádzam všetko na jednu kartu. Už sa zotmelo a ja len netrpezlivo prechádzam sem a tam. Asi by som už mal ísť spať, aby som bol na zajtrajšiu cestu fit.V tom ma z myšlienok vytrhne prekvapujúci zvuk signalizátora. Rýchle dva kroky a už držím prút. Ale ryba je nekompromisná. Berie si ďalšie metre a ja ju s ťažkosťami zastavujem. Náhle sa všetko uvoľňuje a ryba je fuč. Som v šoku. Toto sa mi už nestalo ani nepamätám. Lamentujem a nadávam, prečo som zase dal tie malé háčiky… Čo sa dá robiť, taký je život. Za moment sa oklepávam, mením háčik na náväzci a znova nahadzujem. Rovnaká taktika na programe. Všade v okolí je pokoj. Uplynulo päť minút a scenár ako cez kopirák je tu. Tentoraz sa zdá, že háčik už sedí dobre. Po dobrzdení kapra začínam opatrne navíjať. Všetko vyzerá nádejne a ryba postupne slabne. Za pár minút sa mi hojdá pod váhou, tá ukazuje 20 kg, krásny šupináč. Tento týždeň prvý.

Carp Servis VáclavíkV tichu hmlistej noci si užívam ten pocit víťazstva a pomaly bilancujem. Do rána je síce ešte dosť času, ale kto vie… Zvyšok noci ani dopoludnia sa už nič neudialo. Ryby sú v totálnej pohode bez potreby sa kŕmiť mojimi dobrotami. Ale aj tak to stálo za to. Nedeľné poludnie ma núti k odchodu. Predpoveď počasia hlási priaznivý zvyšok októbra, ale ja musím za svojimi povinnosťami. Za celý tento skvelý týždeň som ulovil na boilies Prírodná pečeň a Pečeň vanilka v rôznych kombináciách nemalé množstvo kaprov o hmotnostiach presahujúcich hranicu dvadsiatich kilogramov. Dvadsať kíl a vyššie mi váha ukázala 5x a ten najťažší vážil úctyhodných 24,3 kg. Samozrejme človek hľadí stále vyššie, to by asi ani nebol človekom, ale ja som so svojimi zážitkami a úlovkami nadmieru spokojný. Snáď sa mi v budúcnosti pošťastí sa popasovať s rybou ešte väčších rozmerov. Určite tu sú…

Aleš Václavík

Kompletne ponuku firmy CARP SERVIS Václavík nájdu na www.kaprar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *