Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Prvá výprava s IB

Svoju prvú výpravu s guličkami Imperial baits som smeroval na jedno z mojich veľmi obľúbených miest na rieke. Dlho som sa rozhodoval, ktoré guličky si na rieku zvolím. Nakoniec padla jasná voľba na dve príchute. Boilies Monster Liver a Elite Strawberry mi hneď padli do oka. Dva dni som si miesto zľahka predkrmoval. Konečne prišiel víkend a ja sa tiež dostal k vode chytať.

 Okolo deviatej hodiny večer dostávam prvý záber na Monster Liver. Po peknom súboji mi končí v podberáku prvý lysec ľahko cez 10kg. Znovu nahadzujem prút a dokrmujem pol kilom boilies. Netrvalo tomu ani 15 minút a ten rovnaký prút sa rozbieha znova. Nasleduje krátky súboj a ďalšia desaťkilová ryba končí na mojej podložke. Tentokrát tomu je krásny vysoký šupináč. Odbíja 22 hodina a mne nezostáva nič iné ako ísť spať. Budík nastavujem na 5:45, aby som stihol všetko pripraviť. Ráno a vlastne po celý deň nezaznamenávam od kaprov najmenšiu aktivitu.

Večer už hodnotím víkend ako úspešný, keď sa mi zrazu rozbieha prút mimo kŕmne miesto na Elite Strawberry. Už po chvíľke súboja cítim, že sa jedná o peknú rybu. Kapor mi dáva najviac zabrať pod brehom, kde sa snaží prejsť všetky zvyšky lekna, ktoré okolo brehu ešte sú. Konečne sa mi podarilo úspešne podobrať mohutného šupináča. Krásna riečna ryba o váhe 15kg. Čerešnička na torte tohto víkendu. S úsmevom na tvári končím v nedeľu ráno túto podarenú výpravu.

Za CT Exil a Imperial baits Šulcik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *