Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Rodinná výprava

Na budúcu jar ju už kaprík pravdepodobne dosiahne. Ešte sa s rybou trošku pomazlím vo vode a už si pláva.

Rodinná výprava

Je polovica mája a konečne prišiel čas na moju dlho plánovanú výpravu.
Táto bude iná ako boli všetky predošlé, pretože sa chystáme pekne celá rodinka. Berieme zo sebou aj nášho dvojročného syna pre ktorého to bude premiéra. V deň D sme všetko naložili do auta a natlačený ako sardinky konečne vyrážame za dobrodružstvom na moju obľúbenú Slovenskú rieku. Hneď po príchode sme si rozdelili úlohy. Ja rozkladám rybárske veci, Ľubka s malým Martinkom stavajú bivak a starajú sa o všetko okolo jedla a nocovania. Nafúkal som čln a už sondujem vodu. Zakŕmil som 5 miest ktoré sa mi zdali vysoko potenciálne a pomaličky som povyvážal prúty. Keďže dno rieky bolo veľmi členité tak to bolo súčasťou mojej taktiky vyhľadať tie správne miesta z ktorých budú ryby brať. Neskôr v článku sa ešte k tomu vrátim. Prvý deň sa okrem jedného pleskáča nič neudialo. Keďže ešte nie je nonstopka tak sme nútení na noc udice vyťahovať z vody a skoro ráno vyvážať nanovo. Budík som mal nastavený na štvrtú ráno. Udice sú už vo vode a ja sledujem ranné prebúdzanie sa prírody. Vtáci nádherne spievajú, nad hladinou sa nesie ranný opar a ja si to neskutočne užívam. Ľubka s Martinkom ešte spia, ja sledujem kaprov kde sa ukazujú a čítam vodu. Na prvý záber nečakám dlho. Krásna jazda prichádza od potopeného stromu. Sadám do člna a rýchlo za rybou. Po peknom súboji vyťahujem prvého kapra cca 10kg…

Po peknom súboji vyťahujem prvého kapra cca 10kg...

Pekný začiatok! Ľubku záber zobudil spoločne sa kocháme nad pekným kapríkom. Ľubka si vyviezla udice a už čakáme spoločne na ďalší záber. Ten prichádza až po šiestich hodinách, keď už je hore aj Martinko. Ľubka zápasí s kaprom na vode a o chvíľu podoberá pekného šupináča. Pár fotiek a šup nazad do vody.

Pár fotiek a šup nazad do vody.

Záberov začína pribúdať a už si rybačku vychutnávame všetci. Na tretí deň prichádza konečne prvá pekná ryba. Na Chimére sa cievka točí ako o život jemne beriem prút do rúk a idem za rybou na vodu. Ryba ma ťahá aj s člnom a uniká rýchlo dolu prúdom. Keď som už bol v presvedčení že som rybu stratil, zisťujem že sa len poriadne schovala v konároch. Chytím šokovku do ruky a ťahám. Našťastie sa mi darí rybu dvíhať, dokonca aj s konárom. V tom nasleduje prudký únik a ryba sa vyslobodzuje z prekážky a zdolávanie pokračuje druhým dejstvom. Kapor sa stále drží pri dne a neúnavne bojuje. Impala je miestami ohnutá až pod vodou a mne sa stále nedarí rybu dvihnúť od dna. Nakoniec bojovník poľavuje a ja už vidím prvé bubliny, vyrovnávanie tlaku pri stúpaní k hladine. Odpor pomaličky slabne a ryba sa už drží len v stĺpci. Konečne som tú rybu zazrel pod člnom a som ohromený jej krásou. Nádherná veľká ikernačka. Podoberám ju a víťazne mierim na breh za rodinkou. Háčik sedí skvelo a červený Wormer zohral svoju úlohu dokonalo. Kocháme sa krásou veľkej ikernačky ktorá nemá jedinú chybičku. Nasleduje váženie a fotenie. Váha sice nepresiahla hranicu 20kg ale bol som veľmi blízko.

Váha sice nepresiahla hranicu 20kg ale bol som veľmi blízko.

Na budúcu jar ju už kaprík pravdepodobne dosiahne. Ešte sa s rybou trošku pomazlím vo vode a už si pláva.

Na budúcu jar ju už kaprík pravdepodobne dosiahne. Ešte sa s rybou trošku pomazlím vo vode a už si pláva.

Na budúcu jar ju už kaprík pravdepodobne dosiahne. Ešte sa s rybou trošku pomazlím vo vode a už si pláva.

Po troch dňoch rybačky vidím že z piatich kŕmnich miest fungujú iba dve. Zakrmujem ďalšie dve nové miesta a presúvam montáže. To že lovné miesto vyzerá dobre, je napr. na hrane alebo pri prekážkach neznamená že bude dobre fungovať. Veľa krát rozhoduje iba pár metrov a už miesto funguje. Preto vždy najprv skúšam montáž pokladať do viacerých miest a pozorujem odkiaľ idú zábery a od akých rýb. Ryby síce plávajú všade ale kŕmia sa iba na určitých miestach. Výber toho správneho rozhoduje o úspešnosti rybačky. Ale vráťme sa k samotnému lovu. Každý deň chytáme pekné ryby a dokonca aj neúnavného boleňa ktorý zabral 3x za rybačku. Počasie sa pokazilo a prichádza dážď. Ryby začali ešte lepšie prijímať potravu a mne zaberá ďalší mohutnéhý šupináč s extrémne hrubou papuľou. Tu zase pre zmenu zafungoval čierny Wormer- imitácia pijavice. Z kapra strieka natrávený boilies a je vidno že sa dlho kŕmil na lovnom mieste kým zabral. Váha ukazuje mierne cez 16 kg.

Z kapra strieka natrávený boilies a je vidno že sa dlho kŕmil na lovnom mieste kým zabral. Váha ukazuje mierne cez 16 kg.

Ešte pár fotiek a kaprík si už spokojne pláva vo vode.

Ešte pár fotiek a kaprík si už spokojne pláva vo vode. Trochu nečakane prichádza záber od krásneho lieňa. Toho by veru bola škoda nechať ako nástrahu na sumce :)

Trochu nečakane prichádza záber od krásneho lieňa. Toho by veru bola škoda nechať ako nástrahu na sumce :)

Blíži sa koniec rybačky, bilancia je však dobrá a tak môžeme spokojne baliť. Táto výprava v netradičnej zostave vyšla na jednotku a ktovie, možno z malého Martinka vyrastie ďalší tester značky Delphin :)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *