Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Rybárčenie na Balkáne

Carp Servis VáclavíkV druhej polovici októbra som sa vydal so svojimi kamarátmi Honzom Rybárikom a Vlastom Sváčkom rybárčiť na Balkán. K tomuto výletu nás presvedčil Honza, ktorý tento rok nemal moc šťastie na ryby a tak si chcel “spraviť chuť”.

Stavili sme sa u nášho kamaráta Aleša v Dolanoch, nakúpili boilies a spýtali sme sa ho na jeho skúsenosti v týchto končinách. Poradil nám boilies Pečeň a obalovačku, veľa kŕmiť a dal nám tiež so sebou 2 kg Slivky – novinku na odskúšanie.

A tak som vyrazil pre svojich kamarátov Honza a Vlastu do Jeseníku, naložili sme všetko potrebné a pokračovali plánovaným smerom. Cesta až na hranice so Slovinskom bola dobrá, ale potom začalo pršať. Dážď nás sprevádzal nielen celú cestu do cieľa, ale aj ďalšie dva dni. K jazerám sme dorazili v pondelok skoro ráno. Našli sme správca revíru, zakúpili kvóty a za usilovného dažďa sme museli ponosiť všetky veci na lovné miesto vzdialené 300 m. Toto miesto bolo celé pod vodou, nebolo kde postaviť bivaky, ale napriek tomu sme sa rozhodli tu zostať. Miestny správca nás potešil oznámením, že sme prišli v správny čas, pretože ryby budú určite Carp Servis Václavíkbrať. Postavili sme stojany a prúty, nastražili sme Pečeň od firmy Václavík a nahodili. Zároveň sme nakobrovali asi 1 kg boilies na každý prút. Počas tejto prípravy sme boli všetci totálne premočený. Než sme sa stačili zabývať, prišli prvé zábery. Začalo to pätnásť kilovými kaprami. Každú polhodinu bol záber a váha kaprov sa stupňovala. Medzitým sme sa trikrát prezliekli, všetko bolo totálne mokré a dážď neustával. V tomto duchu to pokračovalo dva dni. Potom dážď ustal, ale s tým bohužiaľ aj zábery. Ďalšie dva dni boli obdobím absolútneho pokoja. Piaty deň sa za nami zastavil Aleš Václavík, ktorý bol zhodou okolností o pár km. obďaleč. To sa nám veľmi hodilo, pretože sa nám míňali zásoby boilies, a tak nás trošku doplnil. Začali sme viac kŕmiť a zábery pribúdali. Darilo sa hlavne na Slivku. Nachytali sme veľa kaprov okolo 20 kg, tiež nejaké Amure, ale vyvrcholením nášho úsilia bol kapor 27 kg! Nemohol som ho ani zdvihnúť, čo je zrejmé aj z priložených fotiek. Bola to najlepšia výprava v tomto roku. Nezostáva než Alešovi poďakovať za dobrý tip a za podporu.

Ďakujeme firme Carpservis Václavík. Franta, Honza, Vlasta.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *