Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Rýchle výpravy

Rýchle výpravy

Presný náhod rovná sa úspech

Presný náhod rovná sa úspech

Každý to poznáte. Zima je dlhá zo všetkých dostupných sociálnych sietí, časopisov a podobného materiálu čerpáte informácie a už sa neviete dočkať kedy budete sedieť pri svojich nahodených prútoch. Keď už konečne povolia ľady a prebúdza sa jar vyrazíme k vode so všetkými možnými nástrahami s vidinou že ryby budú po dlhej zime na háčik skákať samé.Bohužiaľ čo čert nechcel pri vode zažívame pravý opak a nech robíme čokoľvek nie a nie ich prinútiť k záberu. V tomto článku by som vám chcel predstaviť moju taktiku na jarný lov a ak vám moje poznatky dopomôžu k úlovkom budem naozaj rád.

1.Lokalita:

Výber lokality je už na každom z vás či už rieka , jazero, veľké vodné nádrže.Všetci máme radi niečo iné no dôležité je chytať ryby tam kde sú.To znamená rybu lokalizovať .V prvých jarných lúčoch hľadajte plytšie partie kde slnko pôsobí čo najviac z celého dňa.Práve v týchto miestach v blízkosti vodných tráv sa kaprie jedince zdržiavajú a my tak máme šancu na ich ulovenie.

2.Presnosť:

Buďte naozaj presný čo sa týka kŕmenia aj nahadzovania vašich montáží .Veľa krát ide naozaj o centimetre.V jednoduchosti je krása a tak choďte nato úplne laicky ale rozumne.Keď už ste si našli vhodné miesto na váš lov a je napríklad na protiľahľom brehu zhoďte montáž s háčikom zo svojej koncovej zostavy a nahoďte len olovo z bodu odkiaľ budete nahadzovať celý čas.Keď budete spokojný kam vaše olovo dopadá jednoducho si zaklipujte vlasec a skúste to ešte raz.Potom už len napichnúť svoje dobroty a poslať to do hry.

3.Nástrahy a kŕmenie:

Každý z nás máme tie svoje know-how. Za mňa môj favorit z jari je jednoznačne Devill-Krill či už v prezentácii pop-up alebo na panáčka. S krmením to nepreháňajte, stačí vám trocha mini peletiek, stick mixu a tekutej potravy , liquid krill do pva sáčku.

4.Montáž:

Najradšej používam kombinované nádväzce a to 15Lb fluorocarbon od firmy Carp R Us, šnúrku Smooth braid , Centurion č.8, Mouthsnagger shorty. Toto je zostava ktorú mám veľmi rád počas jarných rybačiek a ktorá mi priniesla už veľa pekných rýb

Nebojte sa skúšať nové veci a experimentovať pri vode hľadajte ryby, venujte sa tomu čo vás naozaj baví a robte to srdcom. Nie len pre laiky na sociálnych sieťach a uznanie druhých potom vám to všetko začne dávať zmysel a hlavne budete chodiť od vody šťastní.

S pozdravom za Nikl Team Sk – Mário Pio Pikus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *