Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

S Milošom Švihoríkom o Kill Krill

S Milošom Švihoríkom o Kill Krill

Asi najznámejšia, najpredávanejšia a najvychýrenejšia boilies z ponuky kolínskeho šéfkuchára Karla Nikla.

S Milošom Švihoríkom o Kill Krill1. Vyjadril som sa dobre keď hovorím, že asi ?

Je to tak, ibaže slovo „asi“ by som vymenil za URČITE

2. Kedy uzrela svetlo sveta táto legenda?

Bolo to v roku 2011 . Bol to aj celkovo jeden z najdôležitejších rokov, čo sa firmy Nikl týka.

3. Pamätáš si ešteže ako prebiehalo i testovanie tohto boilies?

Jasné. Na to nikdy nezabudnem a myslím, že ani viacerí chalani z teamu, ktorý sa podieľali na testoch nie. Boli to super časy.

4. Prečo názov Kill Krill?

Určite poznáš film Kill Bill s Umou Thurman, kde dokázala osamelá bojovníčka doslova „rozsekať“ skoro stovku japonských bojovníkov. No a tak sa choval aj Kill Krill Už po prvých testoch doslova valcoval vody a chytil nejedného krásneho kapra. V niektorých prípadoch to doslova bolo tak, že to bol jediný boilies, ktorý kapry prijímali, tak preto ten názov Kill Krill

5. Vieš naším fanúšikom vysvetliť čo je to Krill ?

Krill je špecifická morská potvorka z čeľade koríšovcov. Múčka z jeho „mäsa“ má veľmi špecifický pH profil a z nejakého dôvodu veľmi kaprom chutí. Veľmi rýchlo dokážu boilies, ktorý obsahuje Krill komponenty vyhodnotiť ako potravu a vracajú sa ku nim opakovane.

6. Akú máš zatiaľ najkrajšiu spomienku pri vode s týmto boilies?

Spomienky sú trochu zmiešané s tým, že práve v tomto roku diagnostikovali synčekovi autizmus a nám sa od základu zmenil život, bolo na ryby minimum času a práve Krill (síce ešte v testovacej fáze) mi pomohol si počas tej sezóny zdvihnúť dva krát osobák a celkovo som pochytal krásne ryby. Na tú sezónu nikdy nezabudnem…

7. V akom ročnom období je najlepšie používať Kill Krill?

Kill Krill je celoročný boilies, ale ja osobne mám skúsenosť, že najlepšie funguje pri prechodoch teploty vody zo studenej na teplú a naopak. Presne práve teraz v septembri keď už pozvoľne klesá teplota vody ho intenzívne používam a veru si nesťažujem S Milošom Švihoríkom o Kill Krill

8. V predaji sú dve verzie Kill Krill Ready a Kill Krill Atrakt aký je rozdiel medzí nimi ?

Klasický Kill Krill je verzia, ktorá je trochu utiahnutá a vydrží dlhšie na háčiku a Kill Krill Attract je rozpustnejšia verzia určená na krátkodobé doslova pár hodinové lovy, kde vďaka svojej rozpustnosti a tým pádom vyššej – rýchlejšej atraktivite dokáže nalákať rybu v omnoho kratšom čase ako klasický boilies.

9. Na záver by si nám mohol prezradiť nejakú tvoj fígeľ s týmto boilies 😛

Je to jednoduché. Boilies Kill Krill si nasypte do dózy tak, aby vám zostalo trochu voľného miesta kvôli dobrému premiešaniu. Zalejte ho pol na pol tekutou potravou Liquid Krill a boosterom Kill Krill a zasypte ich poriadnou dávkou ghuťového stimulátora GLM. Samozrejme to je treba poriadne premiešať a nechať odstáť minimálne 4-5dní.

Myslím, že sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácii o tejto legendárnej príchuti a pevne verím, že sme Vám pomohli pri výbere boiliesu na vašu ďalšiu výpravu za vysnívanými kaprami.

S pozdravom za Rybolov Nás Baví – Tomáš Bršel

Miloš Švihorík – Nikl team Slovakia

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *