Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Starbaits – Performance Concept

Starbaits – Performance Concept

starbaits-no-comromiseV roku 1963 padlo rozhodnutie v malej fabričke na výrobu konopného oleja vzdialenej asi 80km od Paríža začať s výrobou krmív pre rybárov. Mal to byť doplnkový produkt pre využitie odpadu z lisovania oleja. Vylisované konope sa stalo razom základnou surovinou pre výrobu krmív, k tomu sa pridali ďalšie suroviny a prvá séria krmív pod značkou Sensas bola na svete. Úspech sa rýchlo dostavil a značka Sensas sa za pár rokov stala lídrom na trhu s krmivami pre športový rybolov. Príchodom moderných spôsobov lovu kapra prišla okamžitá reakcia firmy a začal sa vývoj novej špecializovanej značky . Skúsenosti s miešaním krmív v tom čase už boli bohaté, len nutnosť bola prispôsobiť ich k lovu kaprov. Začala sa spolupráca s bratmi Mahinovými, ktorí patrili medzi priekopníkov moderných spôsobov lovu kaprov vo Francúzsku. Vytvorili sa prvé zmesi na výrobu boilies, chemici postavili arómy, na svet prišli ďalšie produkty, ktoré dopĺňali ucelený sortiment pre nadšených lovcov kaprov pod značkou Starbaits. Do firmy prišiel odborník na výživu rýb, chemik a úspešný špecialista na lov veľkých kaprov Jean Marc Lebreton, ktorý bol poverený vývojom. Toto sa udialo pred 22 rokmi. V terajšej dobe táto značka produkuje denne počas sezóny 8 ton boilies, čo výrazne predčilo pôvodné očakávania. V súčasnosti Starbaits ponúka ucelený program pre lovcov kaprov /udice, navijaky, kemping, háčiky, bižutériu…/ a stala sa významnou poprednou európskou značkou.

Spolupráca s majstrom Sveta a Európy v love kaprov Mitch Smithom priniesla v 2006 roku novú exkluzívnu radu boilies Performance Concept. Táto rada sa úspešne rozširuje až do dnes a radí sa medzi špičku v komerčne vyrábanom boilies. Veď také fenomenálne príchute ako je Hot Demon či SK30, ktoré sú tu už niekoľko rokov  si stále držia vysokú latku úspešnosti. Dnes už značka Starbaits prináša rybárom tri ucelené rady a to už spomínanú Performance Concept, Probiotic a Grab and Go. Všetky tieto rady majú stály vývoj a každoročne sú rozširované o nové príchute. Každá rada má isté svoje špecifiká a ponúka široké možnosti využitia pre rôzne situácie.

Performance Concept je radou, ktorej boilies je tvorené z čisto prírodných surovín. V jednotlivých príchutiach sú exkluzívne komponenty, ktoré nie sú použité v žiadnych iných nástrahách. Pri tvorbe tejto rady sa vychádzalo z nutričných potrieb kapra, dbá sa na vysokú kvalitu a čerstvosť jednotlivých surovín. Špičková technológia výroby zachováva vysokú kvalitu surovín i počas ich spracovania. Určite stojí za to si jednotlivé príchute predstaviť troška podrobnejšie.

GLMarine

GLMarine

GLMarine – Toto veľmi úspešné boilies prešlo dlhodobou tvrdou prácou testerov kým sa dosiahlo jeho finálnej podoby. Vrcholom bolo množstvo veľkých kaprov na rôznych typoch vôd, rýchla a dlhodobá dôvera rýb v túto nástrahu. Boilies GLMarine je plné precízne vybraných rybích múčok a  GLM extraktu, ktorý je rozpustný vo vode a vytvára neodolateľnú potravinovú informáciu pre kapry. V kombinácii s ďalšími prírodnými múčkami z mäkkýšov, kvasníc a pečene ponúka rybám veľmi kvalitný zdroj potravy. Je rýchlim spúšťačom aktívneho žrania rýb, ktoré doslova budú vyhľadávať toto boilies. Je vhodnou nástrahou na veľké a dlhodobé rybárske kampane a rovnako vďaka rýchlej akceptácii je úspešnou nástrahou pri krátkych vychádzkach. Veľký kapry túto príchuť doslova zbožňujú. Výborná nástraha pre vody s bohatým množstvom prirodzenej potravy. Chladná voda vôbec nie je prekážkou.

Už takmer zimný 22kg kapor zo Zemplínskej Šíravy na novinku GLMarine

Už takmer zimný 22kg kapor zo Zemplínskej Šíravy na novinku GLMarine

Duo LF

Duo LF

Duo LF – dvojfarebné, dvojzložkové boilies nie je ničím novým na scéne, ale boilies s inteligentnou reakciou, ktorá vytvára vizuálnu atraktivitu na dne jazera je unikátne a veľmi inovatívne. A to je práve Duo LF. Každé boilies má rozdielne ťažisko, vďaka ktorému sa pri dopade na dno otočí tmavou , alebo bledou časťou k hladine. Kontrast medzi dnom a nástrahou umožní ľahšiu lokalizáciu nástrahy vďaka vizuálnemu vnemu rýb. Vďaka odľahčenej časti toto boilies nezapadá hlboko do sedimentu na dne.
Pri tvorbe tohto boilies sa vychádzalo z úspešných receptúr príchutí Instinct Factor a Omega Fish. Ide o kombináciu zložiek na báze pečeň/ryba. Prispôsobením tekutých zložiek sa podarilo dosiahnuť skutočne vysoko atraktívne boilies plné rozmanitých rybacích atraktantov, vo vode rozpustných derivátov pečene a iných stimulantov vydávajúcich silnú príťažlivosť. Testovanie v teréne potvrdilo vysokú účinnosť a rýchlu závislosť kaprov na tento druh boilies. Je to vynikajúca nástraha na zabahnené vody. Ak chcete favorita na skorú jar a neskorú jeseň tak siahnite po Duo LF.

Na Duo LF sa ulakomila aj Ruza, klenot Zemplínskej Šíravy.

Na Duo LF sa ulakomila aj Ruza, klenot Zemplínskej Šíravy.

IF 1

IF1

IF1 – je novým prírastkom obľúbenej rady Concept, ktorá sa rovnako ako ďalšie už osvedčené príchute tejto rady teší vysokej obľube. Už testovanie ukázalo, že je to správna cesta a osvedčená kombinácia korenia s pečeňou robí toto boilies skutočným bestsellerom pre lov počas celej sezóny. Spojenie pečene s novými výberovými extraktami, špeciálne upravenými mäsovými múčkami, precíznou kombináciou korenín a prírodného cukru dávajú do rúk rybárom skutočného víťaza pre lov kaprov. Pečeňový prášok použitý v tomto boilies je vo vode ľahko rozpustný. Prírodné extrakty a tekuté liquidy sú tej najvyššej kvality príznačné pre značku Starbaits. Dôležitou atraktívnou súčasťou je zimný winterizovaný olej a Betain. Ak to zhrnieme, tak IF 1 je 100% mäsová nástraha, bohatá na rôzne mäsové živočíšne extrakty z vnútorností a dokáže byť skutočne neodolateľnou nástrahou pre veľké ryby. Náročné testy Teamu Starbaits po celej Európe jednoznačne potvrdzujú, že toto boilies bude úspešné počas celej rybárskej sezóny! Ak sa chystáte na preteky, tak toto je jedna z príchutí, ktorá by nemala chýbať vo vašom arzenály.

IF1 čiste mäsová príchuť si rýchlo našla svoju priazeň medzi rybármi

IF1 čiste mäsová príchuť si rýchlo našla svoju priazeň medzi rybármi

Starbaits - Hot Demon

Starbaits – Hot Demon

Hot Demon je receptúra boilies novej generácie vytvorená pre pokrytie všetkých kaprích nutričných požiadaviek. Je špeciálne upravená pre použitie v chladnej vode, čo robí z tohto boilies ideálnu nástrahu pre použitie v chladných vodách ( skorá jar, neskorá jeseň). Úspešnosť príchute Hot Demon sa však potvrdila i počas horúcich letných dní, kedy prichádza k apatii rýb voči akýmkoľvek nástrahám.  Toto boilies obsahuje enzymaticky upravené rybie múčky, v chladnej vode ľahko rozpustné, rybacie a korenisté oleje, za studena rozdrvenú precízne vybranú zmes korenín podporujúcu apetít kaprov, vitamíny a minerály. Je to boilies, ktoré vás posunie výrazne vpred v čase, keď všetko ostatné zlyháva. Excelentná príchuť na silne prechytávané vody a do náročných podmienok.

Novembrový kapor na Hot Demon

Novembrový kapor na Hot Demon

Starbaits - RS1

Starbaits – RS1

RS1 – základom RS1 sú dve hlavné zložky ktoré patria medzi najuznávanejšie vo svete lovcov kaprov a to, Robin Red (Haiths) a práškový extrakt zo sladkovodného raka. Naviac sú pridané rastlinné extrakty, extrakty z morských živočíchov a rafinované minerálne látky, čo z tohto boilies vytvára doslova stroj na veľké kapry. Čisto prírodné zloženie s vysokou atraktivitou pre veľké ryby predurčuje používanie tohto boilies na ťažké prechytané vody a vody s bohatým množstvom prirodzenej potravy. Už pri samotnom testovaní sa ukázalo aký je to tromf na veľké kaprie exempláre, ktoré toto boilies doslova vyhľadávali. Svedčia mu krátkodobé výpravy na veľké ryby s bodovým vnadením.

RS1 je selektívnou príchuťou na veľké ryby

RS1 je selektívnou príchuťou na veľké ryby

Starbaits - Signal

Starbaits – Signal

SIGNAL – je výnimočná koncepcia boilies vytvorená z kombinácie viacerých druhov výberových rybacích múčok a s obsahom veľkého množstva múčky zo sladkovodného raka. Hrubá štruktúra je tvorená škrupinami z kôrovcov. Je bohaté na extrakty sladkovodných živočíchov ako je patentka, gamarusy, mušle doplnené o rozpustné rybie proteíny, soli a špeciálnu zmes korenín, ktoré z tohto boilies vytvárajú neodolateľnú prirodzenú potravu pre kapra. Toto boilies dosahuje vynikajúce výsledky na silne prechýtaných vodách predovšetkým štrkoviskách a na vodách s bohatým množstvom prirodzenej potravy. Kapry pri pravidelnom vnadení rýchlo dosiahnu návyk a systematicky sa vracajú na kŕmne miesto. To znamená, podstatne viac rýb na vašich udiciach. Správa sa ako selektívna nástraha.

 23kg šupináč na Signál z Vlatavskej kaskády.

23kg šupináč na Signál z Vltavskej kaskády.

Starbaits - SK30

Starbaits – SK30

SK 30 je vytvorené z vysoko kvalitných a čisto prírodných surovín, bez akéhokoľvek použitia syntetických príchutí. Obsahuje dôsledne vybrané suroviny, ktoré majú extrémne vysokú lákaciu schopnosť, výťažok z kalmára a krilu, rybiu múčku sušenú pri nízkej teplote, rozpustné rybie proteíny a unikátnu kombináciu extraktov z morských živočíchov. Špeciálne upravený prírodný olej vďaka stimulácii čuchových orgánov, napomáha ľahkej lokalizácii nástrahy rybami. Vytvorená skladba amino-kyselín a mastných kyselín je doslova magnetom pre kaprov. Toto boiles vyvoláva u rýb silnú závislosť pri dlhších výpravách, avšak vďaka jeho ľahkej stráviteľnosti nedochádza k efektu nasýtenia. Masívne vnadenie svedčí tomuto boilies. Patrí medzi najúspešnejšie nástrahy pri dlhodobejších pretekoch v love kaprov.

Letný kapor na SK30.

Letný kapor na SK30.


spice-salmonSpicy Salmon – v rámci novej generácie návnad bola špeciálne vyvinutá nástraha pre maximálne splnenie nutričných požiadaviek kaprov. Základ tvorí precízne vytvorená zmes enzymaticky upravených rybacích múčok s výrazným podielom múčky z lososa. Táto zmes je doplnená o vysoko rozpustný rybací concentrát, vitamíny, soli a extrakty morských živočíchov. Je bohatá na obsah mastných esenciálnych kyselín. Zmes korenín obohatená o Robin Red Haith´s zabezpečuje dokonalú stimuláciu metabolizmu. Spicy Salmon je boilies, ktoré plne vyhovuje nutričným požiadavkám kaprov. Hrubá štruktúra výrazne uľahčí prácu prísad v chladnej vode. Vhodné na celoročné používanie. Je vynikajúcou nástrahou na bodové vnadenie.

Známa ryba 34,8kg z Lac Du der chytená na Spicy Salmon

Známa ryba 34,8kg z Lac Du der chytená na Spicy Salmon

Autor: Ivan Fabian

FB: Starbaits CZ&SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *