Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Šupinatý kráľ Kubo

Šupinatý kráľ KuboŠupinatý kráľ Kubo

Sú to dva roky, čo výhradne používam kŕmenie z Kolínskej kuchyne a bižutériu s logom CRU. Vôbec by ma nenapadlo, hádam ani mojich parťákov, akým prínosom pre nás vtedajšie ťapnutie si s Karlom Niklom vlastne bude. Výsledky, ktoré sme dosiahli aj cez veľkú časovú vyťaženosť hovorí o kvalite produktov dosť jasne!

Prichádzam ako včera úplne pripravený do predkrmeného miesta novo testovaným I-Secretom a plný očakávania, že by som mohol opäť uloviť aspoň jednu peknú rybu! Rozbaľujem si rýchlo nocľah, pripravujem všetko potrebné vrátane budíka pre skoré nahodenie pred východom slnka a upadám do spánku.

Ranný rituál sa nemení. Postavím si rýchlo na kávu, nalejem si z termosky pripravený východonemecký čaj, zapínam hlásiče a nahadzujem pripravené prúty s montážami na svoje miestečka. Montáže sa skladajú z potiahnutého lanka na dravca, šnúrky Strip-X 25lb a háčika LS vel.6 s dlhým rovnátkom. Na vlasoch sa hojdajú I-sercet čiernej farby 24mm s I-secret popkou smoker 15mm a pre horný prút Kill krill v esencii EO s popkou Extáza 18mm. Všetko stíham než vychádza slnko do rannej hmly a pomaly ju rozptýli. Teraz už len čakať, mám na to šesť krásnych hodín.

Šupinatý kráľ Kubo“Píííííp”, ozýva sa spodný delkim a vo svojej hre zľahka pokračuje, pomaly avšak silnie a silnie. Na nič nečakám! Rýchlo sa vrhám po prút a dvíham ho. Ťah protivníka je veľký! Našťastie preberám rýchlo opraty a otáčam rybu hlavou k sebe. Teraz už si toľko neberie, ale veľmi oťažela. Boj nie je tak dlhý a v pokoji riešim jediný zádrhel pri zdolávaní, a to vetva naplavená do vlasca. Našťastie nie je porastená a kmeňový vlasec zľahka vyslobodzujem. Pomaly potom navádzam rybu smerom k pripravenému podberáku. Ešte kúsok a je tam! “Nie je možné, ten musí mať určite dvadsať!”, Hovorím si. Skúšam rybu v zloženom podberáku preložiť na podložku, ale na prvýkrát to nedám. Druhý pokus je úspešný, v ten moment je mi zrejmé, že má viac!

Celý rozrušený a plný emócií volám chalanom, že som buchol osobák! Minulý rok som trafil pred Vianocami na gule KN lysce dvadsaťštyri a tento rok toto ?! Predo mnou na podložke sa predvádza šupík takmer k dvadsiatim šiestim. Krásne a pre mňa neopísateľné pocity!

Šupinatý kráľ KuboChlapci na to naozaj šliapli a fotenie pripravujú skôr, než som čakal. Náhle sa rozbieha aj horný prút! Pecka, ďalší záber a sme pri tom všetci traja! Po úspešnom a nie práve dlhom súboji končí vedľa obra na podložke aj jeho krásavica s neskutočnou vizážou! Je to nádherná ikernačka s luxusnými kontúrami a stavbou tela k šestnástim kilogramom. Obe ryby sú prekrásne a dominantné. Všetci sa tlemíme od ucha k uchu, podaril sa úplne geniálny double behom pár minút. Včerajšok bol teda len predjedlom tohto dnešného hlavného chodu! Také menu by som si nechal páčiť častejšie! Rýchlo všetko dokumentujeme a úchvatné ryby odplávajú do svojho domova. “Parťáci, Sv. Karle a Petře, díííííky!”

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *