Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Ťažký október

Ťažký október

Mesiac október bol pre mňa rozhodne najťažším mesiacom v tomto roku a to hlavne po psychickej stránke. Musel som sa zmieriť so zmenami, ktoré nastali na vodách, ktoré mi sú k srdcu najbližšie. Donedávna som chodieval k vode len v týždni a vyhýbal sa víkendovým návalom. Tie väčšinou pripomínajú závody plavačkárov a to nie je práve ideálna pre lov veľkých kaprov. Teraz si pre zmenu môžem dovoliť loviť len cez víkendy.

Denný lov v jesenných a zimných mesiacoch mi prakticky nič iné nedovolia. Ak by som nerešpektoval toto pravidlo, bol by som okamžite z kola vonku, bez najmenšej šance si chytiť ešte nejakého riečneho krásavca. Som rád, že som to nevzdal a prispôsobil sa daným podmienkam, ktoré panujú v okolí môjho bydliska. V priebehu októbra som strávil 6 dní na rieke. Vo všetkých prípadoch som si so sebou bral boilies Elite Strawberry s priemerom 20mm. Túto guľôčku som si vďaka svojej účinnosti vážne zamiloval a myslím, že to pre mňa bude na dlhšiu dobu č.1.

Medzi moje najzaujímavejšie úlovky z októbrových výprav patrí kapor zvaný bacuľka, ktorý je veľmi opatrný a na breh sa pozrie len veľmi zriedka. Mne sa ho podarilo uloviť na krásnych 17,2kg a 88cm. Druhý môj najväčší októbrový kapor je šupíš 15,3kg a 93cm. Ďalší skvelý úlovok je 14,3kg a 93cm dlhý riečny šupináč a ešte pre mňa jeden z mojich najkrajších lyscov vôbec, gulička 72cm a famózny 11,1kg, tento krásavec mi urobil neskutočnú radosť a ja si ho tak zaraďujem medzi svoje najcennejšie. Nakoniec október dopadol nad moje očakávania a to všetko vďaka pevným nervom a Elite Strawberry YES!

Za ct-exil Daniel Vlk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *