Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Vážska víkendová citrusovačka

Aj ďalší víkend po sebe sme sa chceli využiť voľno a rozhodli sme znova ísť k vode a to na rieku Váh. Nakoľko musel Rudo ísť poobede do práce tak ma doobeda vyviezol na naše vytipované miesto. Bolo voľné. Porozkladali sme veci poskladali stojan,bivak a ostatné veci. Nachystali sme krmenie. Rozhodnutie ako inak padlo znova na citrus. Nachystal som si na jeden prút 20mm citrus a popku acidky. Na druhý prút som dal krab krill a popku royal sqid.

Rudo musel odísť do práce tak som ostal pri vode sám. Asi po 3 hodinkách prišiel prvý záber.  Pribieham k udici a zasekávam. Na druhom konci nastal neskutočný boj. Ryba sa nechcela vzdať len tak ľahko. Unikala chvíľkami hore prúdom potom zasa dole prúdom. Asi po 10 minútach sa my pod nohami ukázala nádherná stavba riečnej ryby.Ako na potvoru ma nemal kto s rybou odfotiť tak som rybu dal do prechovávacieho saku volal kamarátom ktorý by vedeli prísť ma odfotiť. Po chvíľke prišiel Ondrej ktorý ma pofotil a zvážili sme ju.Váha ukázala 14,6kg čo pre mňa znamenalo zasa osobáčik na rieke.Večer po práci sa pridal aj Rudo. Podarilo sa nám ešte chytiť do polnoci nejaké vážske kapre. Ráno už o pol 4 sme boli na vode a krmili.

O 4 ráno sme začali vyvážať prvý prút kým sme vyviezli posledný prút bolo pol 5. hneď potom sme zaliezli znova do spacákov. Asi o pol 6 prišiel na Rudove prúty razantný záber keďže som bol prvý pri prúte som zasekol a zobudil som Ruda a podával mu prút do ruky. A ryba začala unikať hore prúdom neskutočným ťahom z navijaku si brala meter po metri šnúry bez toho ako aby spomalila. Keď sa konečne Rudovi podarilo rybu trocha spomaliť sme tušili,že nepôjde o malú rybu. Ako ju Rudo priťahoval pomaly k brehu sa mu ryba dostala do prekážky a rozhodnutie bolo ísť na čln a pokúsiť sa rybu zdolať z člna. Ale po chvíľke sa ryba rázne nabehla dole prúdom. Boj trval už asi 20 minút a rybu nie a nie dostať pod hladinu ale už bolo vidieť,že pomaly ale isto stráca silu. Zrazu sa pod hladinou objavila ryba ktorá,už nemala silu ďalej bojovať. Rudo ju nasmeroval na podberák a ja podoberám. Hneď po podobratí sme zistili o akého bojovníka išlo.

Krásna forma lisáka. Nachystali sme všetko na váženie a fotenie ryby. Dávame rybu do podložky a v tej chvíli sa rozhučal pípak na mojom prúte. Ďaľší záber. Zasekávam.Už pri prvom zdolávaní som vedel,že nepôjde až o takú veľkú rybu akú sme mali už na podložke. Podarilo sa my zdolať pekného šupiho ale menšieho. Zvážili sme ho a spravily pár fotiek a rybku pustily rýchlo späť do vody a začali sa venovať Rudovmu monštru. Prvé sme sa rozhodli rybu zvážiť. Zavesili sme na váhu vážiaci sak vytarovali ho aby sme mali čistú váhu ryby. Opatrne vkladáme rybu do saku a vážíme. Váha ukazuje 17,7 kg čo pre Rudiho znamená osobačik z rieky. Vypukla veľká radosť tešily sme sa spolu. Bol to super víkend na rieke Váh. Celkovo sa nám podarilo zdolať 7 kaprov (6kg,7,1kg,7,2kg,9kg,10,2kg,14,6kg a 17,7kg). Ozaj vydarený víkend už sa tešíme na ďalšiu našu výpravu na rieku.

S pozdravom Jožo a Rudo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *