Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Veľký bojovník

velky-bojovnik-01Veľký bojovník

Každý voľný čas sa snažím tráviť pri vode. Nebolo tomu inak ani teraz. Počasie sa vydarilo, bolo krásne slnečno, dokonca sa prišli osmeliť prví otužilci.

Na prvý záber som si musel počkať až do druhej noci, kedy si prišiel zobnúť Salmona Infinity s plávajúcou dumbelskou Stinky menší šupináč s váhou okolo 6 kg. Na takého drobca mal energie na rozdávanie a podarilo sa mu zamotať sa do môjho druhého prútu. Všetko prebiehalo na vode z člna, po odháčkování kapríka ihneď púšťam a rozmotávam vlasce. Pri snahe vrátiť sa k brehu sa zamotáva voľný vlasec do vrtule motora, bola to naozaj paráda .. Našťastie všetko dobre dopadlo a na brehu všetko rozväzujem.

velky-bojovnik-02

Druhý záber prichádza nadránom na N1 s plávajúcou dumbels Pinky. Bol to veľmi razantný záber, než som pribehol k prútu, kapor bol o 50 m ďalej a stále si bral metre vlasca z navijaku. Presne na taký záber som čakal. Okamžite vyrážam na vodu za rybou, začína nekompromisný boj a kapor mi nedáva ani kúsok vlasca zadarmo. Niekoľko dlhých minút sa mi nedarí kapra dostať od dna, vedel som, že ak ho neodlepím v najbližšej dobe, prídem o neho, preto chytám cievku navijaka a kapra sa snažím ľahko vypumpovať, nechcelo sa mu, ale darí sa. Zvyšok zdolávania prebiehalo kdesi vo vodnom stĺpci. Hlavne, že nie pri dne, kde sa skrýva nespočetné množstvo vážok, a kapor to moc dobre vedel. Nasledoval výpad za výpadom, ale po chvíli mu dochádzajú sily a ja som veľmi šťastný, o kapra som neprišiel a bezpečne ho naviedol do podberáku. Bol to neúprosný boj a som rád, že takéto ryby v tomto jazere stále plávajú. Bolo to neskutočne dlhé preťahovanie, ktoré trvalo okolo pol hodiny, od takého boja som očakával naozajstné monštrum. Skutočnosť však bola iná, po prvom uzretí som si hovoril, že musí vážiť 15+ kg. Po zvážení bola váha pod hranicu 15kg. Kapor bol prázdny, tým pádom strácal na váhe..bohužiaľ.

velky-bojovnik-06

Iného záberu som sa už nedočkal, ale to mi nevadilo, bol som spokojný aj tak. Zažiť taký boj po dlhej zime, to mi strašne chýbalo :)

S pozdravom Tomáš Lassmann

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *