Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Víkendovka s TB

Tomáš Blažek & friendsKeďže k 15. máju sa otvárajú niektoré naše zväzovky naplánovali sme s Mirom víkendovku na jednu z nich. Okolnosti to nakoniec zariadili tak, že sme každý skončili na inom jazere. Síce sme moc nadšený zo začiatku neboli, ale čo už, asi to tak malo byť. Aspoň otestujeme produkty TB&F na dvoch rôznych vodách.

Ako nástrahu som zvolil 20 mm guličku Hot spice-plum v rozpustnej verzii na jednu udicu a na druhú 20 mm rozpustnú Pepperfishku, pričom som obe nástrahy ešte obalil v slivkovej paste a powderi. Miesta som si len ľahko rozkŕmil 20-30guličkovýmipeletami ku každej montáži.

Prvý záber prišiel asi po 2 hodinách a na konci je menší  lysec, ktorý si pochutil na slivke. Udicu nahadzujem na Tomáš Blažek & friendsrovnaké miesto a o chvíľu ma zo spacáku vyťahuje brutálna jazda opäť na slivku. Na podložke po dlhom súboji leží krásny 14 kg šupík. Po pár fotkách putuje späť do vody a takisto aj montáž so slivkou, ktorá rybám zjavne chutí. V noci sa už nič nedialo, až do rána, kedy ma zo sna budí ďalšia šialená jazda a plynulý ťah značí veľkú rybu, ktorá si to zamierila bokom priamo do udíc vedľa loviaceho rybára. Keďže to vôbec nevyzeralo dobre bol som nútený sa do udice poriadne oprieť, na čo som nakoniec doplatil a rybu vyrezal. Cez deň prišlo dosť veľké ochladenie a zmena počasia, čo zjavne poznačilo aktivitu rýb a na podložku sa dostal už len jeden menší, 8 kg kaprík.

Tomáš Blažek & friendsMiro si na druhom jazere rozkrmuje svoje miesta boostrovaným kŕmnym Squidom a pod háky našíva taktiež 20 mm rozpustnú slivku so slivkovou popkou a na druhú udicu 20 mm guličku GLM-Squida. Kapríkom chutí a na podložke sa ich počas dňa vystrieda hneď niekoľko. Množstvom záberov boduje hlavne slivka no najväčšia ryba prichádza na GLM-Squid, veď nie nadarmo má označenie Big one.

Celú výpravu rozdelenú do dvoch teda môžeme zhodnotiť ako úspešnú a produkty TB&F potvrdili svoju kvalitu a myslím, že sa na Slovensku budú tešiť čoraz väčšej obľube.

Za TB&F Slovensko Martin Okoličáni a Miro Caltík

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *