Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Zimná rybačka

Nikl Team SlovakiaTeploty vzduchu pomaly ale isto klesajú k bodu mrazu a keď to čas a počasie eśte dovoľuje rád trávim čas pri vode.Nebolo tomu inak ani teraz a po dohodnutí s Braňom Kuzniarom sme už boli na ceste na 2 dňovú rybačku. Po našom príchode sme hneď vyrazili na vodu.Na naše prekvapenie voda mala ešte niečo nad 10 stupňov a tak sme plný elánu iśli hľadať miesta na lov .Po nájdení miest sme rozkŕmili slušnou dávkou Krillu, Angry-Plum a zaviezli sme naše montáže na miesta. Moje montáže pozostávali z háčika Centurion č.6 , mouthsnaggera , camo-shotz a šnúrky Strip X 25 lb. Druhá udica bola zostavená s FC Clearwater , longshanku č.8,a plastického olova. Ako nástrahu som použil pripravovanú novinku Scopex/Oliheň a osvedčenú klasiku Kill-Krill v priemere 24mm.

Prvý deň sa nič extra nedialo a nasledujúca noc bola doslova mŕtva.Ráno po vypití kávičky a raňajok ma nenechali kľudným  bubliny , ktoré v pravidelných intervaloch prichádzali z plytšej časti jazera .V poobedných hodinách som sa rozhodol , že prút na ktorom som mal Scopex/Oliheň jednoducho položím priamo tam.Tak sa aj stalo a keďže som vedel , že je predomnou posledná noc zobral som so sebou aj posledné kŕmenie v zložení Angry Plum , Kill/Krill a Scopex/Oliheň cca 6 kg mixu týchto guličiek a hneď po položení som to doslova zasypal.Cestou k brehu si hovorím buď alebo a po položení udice dos tojanu som už nič neriešil.Nikl Team Slovakia

Prišiel studený októbrový večer a v tom píp a pomalá jazda okamžite sme boli plný adrenalínu a vyrazili za rybou .Po podobratí sme obaja zhodnotili, že je to jedna z rýb pre ktorú sme sem prišli a navážili sme jej presne 19,5 kg.Zas raz som sa presvedčil že treba veriť sebe a tomu čo robíte a samozrejme nástrahám ako napríklad Scopex/Oliheň , ktorý mi tento rok dokazuje svoju silu.

Nech sa vám darí

s pozdravom

Mário Pio Pikus Nikl team

Zdroj: www.nikl.sk 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *