Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Životná výprava. “36,35kg”

Imothep CarpbaitsDruhú tohtoročnú výpravu, tento krát s manželkou Luckou som naplánoval do Chorvátska. Môj plán bol navštíviť dve jazera. Jedno bolo pre mňa úplne neznáme a na druhom som už v minulosti lovil.

Po dlhej nočnej ceste sme v ranných hodinách dorazili na prvé jazero. Pocit z jazera bol super a po zakúpení povolenia sme išli hľadať lovné miesto. Samozrejme, všetky dobré miesta už boli obsadené. Po prejdení celej vody sme sa rozhodli pre miesto, ktoré mi v duchu hovorilo: tu zostaň!!!

Lucka začala vybaľovať a ja som začal pomocou markera hľadať pod hladinou miesto, kde by som mohol poslal svoje montáže. Po hodinovom prieskume som konečne narazil na tvrdé dno v hĺbke 2,5-3,5m vzdialené od brehu asi 80m. Prvá kŕmna dávka bola 15kg boilie kleopatra a 10kg mix kukurica a repka. Po vyčerpávajúcej ceste a teplotám cez deň som o 21hod padol na lehátko.

Po troch hodinách spánku ma budí Lucka, že sa mi ozval hlásič. Vôbec som to neregistroval a spal som ďalej. 10 minút nato ma Lucka opäť budí, že na prúte je jazda. Zmätený, bez topánok čelovky vybieham k prútu a zdvíham ho. Kričím na Lucku, je tam, podaj mi čelovku a topánky. Prvých 20minút som si myslel, že mám česť s pekným sumcom. Medzi tým Lucka pripravovala všetko na nočné fotenie a netrpezlivo čakala, čo sa ocitne v podložke. Súboj s rybou stále trval a to už viac ako 30minút. Pod svetlom čelovky sa mi objavilo telo kapra, a ten opäť mizne v hlbinách. Nervozita začína stúpať, pretože už viem, že na druhej strane nie je sumec.

Imothep CarpbaitsNekonečný boj pokračuje a po necelej hodine víťazím a ryba končí v podberáku. Nohy sa mi trasú ako malému chlapcovi a to som ešte zatiaľ kapra nevidel. Pokúšam sa rybu zdvihnúť do podložky, ale v tom zisťujem, že mi musí Lucka pomôcť, toto sám NEDÁM!!!

Na podložke sme uvideli kapra a zostali sme v šoku. Nikdy som také monštrum nevidel. Po tvári mi začali tiecť slzy Imothep Carpbaitsšťastia. JE TO TAM, kričím do tmy… Po zvážení a odpočítaní vážiacej tašky sa váha zastavia na neskutočnom čísle 36,35kg.

Po nafotení a rozlúčení so svojou životnou rybou padám do kresla a plný adrenalínu a fajčím víťazné cigáro. Celú noc som sedel vonku v kresle a v hlave sa mi premietal celý môj rybársky život a splnený sen. Za zostávajúce dva dni výpravy som na tomto jazere ešte spravil dve ryby, jedna skončila v stromoch a druhá sa mi tesne pred podberákom vypla. Životný lysec a ďalšie dve ryby som chytil na boilies kleopatra s oranžovou pop up ananás.

Presun na druhé jazero.
Po príchode na druhé jazero sme si našli krásne miesto v chládku, teplota stúpala k 40 stupňom. Na tejto vode som Imothep Carpbaitsuž lovil a tak som sa nemusel toľko zdržiavať hľadaním lovného miesta. Boilies kleopatra bola opäť jasná voľba, na druhú udica dávam test a taktiež dostáva šancu nefertiti. Cez deň vo vysokých teplotách som lovil v stĺpci. Podarilo sa mi chytiť pekné ryby cez 10kg a ako bonus tolstolobík s váhou 13kg. Celkom som na tejto vode chytil osem kaprov, najväčší s váhou 17kg.

Na túto životnú výpravu sa nedá nikdy zabudnúť, ďakujem manželke Lucke za podporu a výdrž a nášmu šéfkuchárovi Daliborovi za perfektne fungujúce produkty.
Za ICB Martin Baťour Batka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *