Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Zmena na poslednú chvíľu

Zmena na poslednú chvíľu

16Už keď sme mali s kamarátom Karolom Horvathom všetko pripravené na 5 dňovú výpravu na Zemplínsku Šíravu ani vo sne by nás nenapadlo, že vlastne pre pokazený spaľovací motor skončime na jednej nádhernej zväzovej vode s režimom chyť a púst, s enormnými hĺbkami a nádherne sfarbenými kaprami.
Po dorazení na miesto sme si dôkladne prezreli dno a označili miesta. Karol chytal v plytších častiach s hĺbkou do 6 metrov ja som zvolil miesta z hĺbkou až do 8,5 metra, neskôr sa ukázalo že kapríky sa kŕmili hlavne v noci a ráno v plytších miestach jazera. Miesta sme si prekŕmili zmesou halibut peliet zaliatych add’it robin redom a liquid liver a boiliesmi Red One, SK30, IF1 a novinkou Feedz Chilli Hemp. Keďže sme dopredu vedeli že na tomto jazere a hlavne v hĺbkach výborne funguje zig rig pripravili sme si aj zig mix, ktorý sme skúšali hlavne počas dna kde aktivita rýb na dne nebola až taká pravidelná.
Počas dna sme dokázali kapríky odchytávať hlavne za pomoci zig mixu na zig rig, a v noci fungovali väčšie 24 mm predipované nástrahy a to hlavne Probiotic Red One a IF1, pekne jedna gulička na dno na montáži Slip D-rig.
S Karolom Horvathom sa nám podarilo urobiť počas štyroch dni okolo 20 záberov väčšinou od kapríkov 8-12 kg a Karolovi sa podarila aj povestná čerešnička na torte v podobe 15 kg, krásne stavaného šupíka.

Za Carpstyle team Dusan Schneider

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *