Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

S Ivanom Fabianom o Fishing Show

S Ivanom Fabianom o Fishing Show

 

Zdravím Vás, Ivan. FISHING SHOW 2019 sa nám nezadržateľne blíži. Čo tak naším fanúšikom i celej rybárskej spoločnosti načrtnúť, čo nás čaká a čo nás neminie tento ročník. Poprípade by sme mohli nazrieť do celkovej histórie tejto najväčšej a rybármi najobľúbenejšej výstavy na Slovensku.

 

  1. Na úvod by ste nám mohli povedať, koľký ročník bude ten nadchádzajúci a kedy a kde sa presne výstava uskutoční.

Ten čas veľmi letí a ani sám nechcem tomu uveriť, že sa už bude jednať o  14.ročník tejto výstavy. Ten bude  prebiehať 1.-3.marca opäť na výstavisku Expo Center v Trenčíne. Samozrejme ,hneď na úvod, všetci ste srdečne vítaní a my urobíme všetko preto, aby sme pre vás pripravili krásny rybársky zážitok.

  1. Aké zastúpenie značiek si tento rok nájdeme v stánkoch ?

Myslím si, že v tomto roku bude zastúpenie značiek skutočne výnimočné, nebudú chýbať popredné európske značky, či už v kaprarine, alebo v prívlači. Samozrejme, súčasťou budú aj medzi rybármi najobľúbenejšie české a slovenské značky. Určite si bude z čoho vyberať a na čo pozerať.

  1. Koho okrem Vás z významných osobností slovenskej, českej, či svetovej kaprárskej scény budeme môcť stretnúť?

Myslím a kľudne môžem povedať, že špička českej a slovenskej kaprárskej scény sa radí určite medzi tú svetovú a  o prívlači ani nehovorím. Takže pre  skutočných majstrov svojho remesla  netreba chodiť  ďaleko a samozrejme, títo majstri nebudú chýbať na FISHING SHOW 2019. Prakticky na výstave FISHING SHOW 2019 bude takmer kompletná  kaprárska a prívlačová špička z Čiech a Slovenska, vrátane niekoľkých majstrov sveta.

  1. Čo my / nám poviete ohľadom prednášok, alebo ukážkach pri bazénoch?

Tak ako vždy prednášky sú pre našu výstavu veľká priorita.  Náš záujem je ponúknuť návštevníkom prednášky a prezentácie od skutočných odborníkov v danej problematike. Vyberáme témy,  ktoré sú pre rybárov atraktívne. Snažíme sa v nich obsiahnuť čo najširšie spektrum rôznych spôsobov rybolovu, aby si každý návštevník vybral to, čo ho najviac zaujíma. Momentálne finišujeme s prípravou programu a môžem Vám už teraz potvrdiť, že do Trenčína sa oplatí prísť  pozrieť.DSC_9085-2

 

  1. Myslím, že každý zúčastnený si príde na svoje a odíde spokojný. No teraz mi povedzte, ako to vôbec celé vzniklo.

Táto výstava sa začala rodiť v kultúrnych priestoroch vysokoškolského internátu na Mladej Garde. Pripravili sme pre kaprárov prednášky, pozvali firmy, ktoré vystavovali na stoloch, prišlo nám 300 ľudí, plná sála,  a my sme boli nadšení, že sa nám podarila skvelá akcia. Teraz je z toho najväčšia výstava pre rybárov na Slovensku s návštevou 10 000 rybárov, ktorých si ja neskutočne vážim, lebo majú v našu prácu dôveru a prídu sa pozrieť na to, čo sme pre nich pripravili. Osobne si myslím, že za nami je vidieť za tie roky kus práce, ktorú sme spravili pre slovenských, ale čoraz viac aj pre našich priateľov rybárov spoza rieky Moravy. Sme veľmi radi, že nielen rybári, ale aj mnohé firmy sú nám počas  všetkých ročníkov  stále verné a za to im patrí obrovská vďaka. Ich dôvera je pre nás ich ohodnotenie za to, čo robíme. Myslím, že Fishing Show je podujatie, ktoré má skutočnú dušu rybára a je tam cítiť, že to robia rybári pre rybárov.

 

  1. S akým úmyslom ste v tých úplných začiatkoch do toho vstupovali ?

V tých časoch keď sme začínali bol lov kaprov o poznávaní. Rybári nemali možnosť si všetko nájsť na internete ako  dnes. S informáciami to bolo dosť biedne a preto sme chceli aspoň takýmto spôsobom robiť osvetu   modernému spôsobu lovu kaprov. Aby sa rybári naučili chytať ryby, ale zároveň sa aj k nim správať a pochopiť filozofiu tohto spôsobu rybolovu. To bola základná priorita pre ktorú sme do toho vstupovali.

 

  1. Prečo ste začínali s výstavou práve v Bratislave a z akého dôvodu ste ju neskôr presťahovali do Trenčína ? ( Tu by som okrem väčších priestorov spomenul možno i výhodnejšiu pozíciu )

V Bratislave bolo veľa chalanov, ktorý sa novému štýlu lovu kaprov venovali. Hoci ja som z Trenčína, boli sme spolu v kontakte, chodili na ryby a často si vymieňali  skúsenosti. S Vladom Žúborom sme sa nakoniec rozhodli, že skúsime zorganizovať podujatie, kde ponúkneme prednášky o love kaprov, pozveme firmy aby sa odprezentovali a finančne nám čiastočne pomohli pokryť náklady na prenájom sály a ostatné výdavky.  Bratislava bola v tom čase pre nás najstrategickejšie miesto. Potom sme  náš hlavný stan rozvinuli v DK Ružinov, tam prebehlo niekoľko ročníkov ,až sa to dostalo do situácie, kedy nám kapacita týchto priestorov nestačila a my sme sa potrebovali posunúť ďalej. Skúšali sme jednať s výstaviskami, či už v Nitre, alebo v Bratislave, ale nikde sa pre nás  nenašlo pochopenie. Nakoniec sme to skúsili v TRENČÍNE a tu nám maximálne vyšli v ústrety. Šli sme do toho s obavami, ako na túto zmenu zareagujú rybári a nakoniec sa ukázalo, že Trenčín je strategicky pre našu výstavu veľmi dobre položené mesto a veľmi radi sem chodia nielen slovenskí rybári, ale aj  rybári z Čiech.IMG_7432

 

  1. Na čom ste si od úplných začiatkov zakladali? Na čom ste sa v minulosti popálili a poučili ? 

Vždy sme si zakladali na kvalitných prednáškach, to bolo, je a bude aj do budúcna naša priorita. Spraviť program  nie je problém, ale naša priorita je kvalita, správna programová štruktúra, aby si IMG_7551rybár z výstavy odniesol skutočný zážitok, aby mu výstava dala možnosť sa posunúť v rybolove o niečo ďalej. Preto sa snažíme spolupracovať s tými najlepšími, v tomto roku napríklad pri prezentáciách pri bazéne bude väčšina chlapcov, čo sú ovenčení titulmi majstrov sveta, vrátane tých najčerstvejší Lukášom Holým a Honzom Hubkom.  Na čom sme sa popálili a poučili? Jedinú chybu asi čo sme spravili je, že sme sa do Trenčína nepresťahovali skôr, inak si myslím, že ako amatéri – vystavníci sme to za pomoci a trpezlivosti firiem, podpore našich fanúšikov zvládli celkom dobre. Verím, že do budúcna nám obe tieto skupiny, či už firmy, alebo fanúšikovia zostanú verné a my spravíme všetko preto, aby  FISHING SHOW bola pre nich skutočným zážitkom, na ktorý sa budú každoročne tešiť.

 

  1. Dá sa ešte toto, celé vydarené dielo, v tomto rozmere niekam viac posunúť a zdokonaliť?

Samozrejme, každoročne sa snažíme organizačne niektoré veci zlepšiť. Pripraviť niečo nové pre návštevníkov. Úzko spolupracujeme s jednotlivými firmami, ktoré každoročne sa snažia vylepšiť svoje expozície, počúvame ich názory a snažíme sa veci posúvať ďalej. Chceme aby sa na Fishing Show všetci cítili komfortne a užili si tú skvelú atmosféru, ktorá vždy na Fishing Show panovala. Len taká malá zaujímavosť, v tomto roku sme pripravili pre návštevníkov v pavilóne P6 malú kaviarničku, kde si môžu v kľude posedieť a podebatovať. Tých prekvapení však bude viac, príďte a užite si tento krásny sviatok rybárov.

 

  1. Núka sa mi ešte jedna otázka na záver. Isto ste si za tie roky zažili popri organizovaní, alebo vystupovaní za pultom Starbaits, či prednášaní všetko možné. Či už pozitívne alebo negatívne.  Na čo najradšej spomínate ?

Tých zážitkov je skutočne veľa, rád spomínam na prvý ročník na Mladej Garde, keď prišiel vtedy ešte mladučký chalan z Bánoviec nad Bebravou a trpezlivo čakal hodinu a možno aj viac kým otvoríme vstup do sály, bol to náš prvý návštevník v histórii našej výstavy. Doteraz sa s ním pravidelne stretávam na našich výstavách a myslím si, že doposiaľ nevynechal ešte ani jeden ročník. Ďalší veľký zážitok bol minulý rok, keď zrazu začal padať mrznúci dážď a výstavisko bolo zrazu celé pokryté ľadom, rýchlo sme museli túto situáciu riešiť, aby sa niekomu niečo nestalo. Našťastie to všetko dopadlo veľmi dobre. No a nedá sa ani zabudnúť keď politika zasiahla našu výstavu a protesty v kauze „Gorila“ sa konali pred DK Ružinov počas našej výstavy. Vtedy tam bolo sídlo strany SDKÚ a tak sme našu výstavu museli na pár hodín uzavrieť.carp show 2009 044

 

Pán Fabian, ja Vám veľmi pekne ďakujem, že ste si našli na mňa a môj  asi dosť vyčerpávajúci rozhovor čas.

A čo na záver dodať ? Držím Vám palce, aby sa výstava zase vydarila a návštevníci odchádzali spokojní a odniesli si len tie najlepšie pocity a spomienky.

Otázky: Tomáš Šutrík Bršel

Odpovede a foto: Ivan Fabian


DSC_9231

 IMG_8842

DSC_9403

DSC_9279

DSC_8959 kópia

DSC_9053

DSC_9240

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *