Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

S Martinom Ondrejičkom o Scopex & Squid

S Martinom Ondrejičkom o Scopex & Squid

 

DSC_0981Ahoj Martin,

po krátkej odmlke opäť kontaktujem Miloška no ten mi odporúča práve teba.  Aby som sa práve s tebou pozrel na ďalšiu príchuť z  Vašej ucelenej ponuky. Tento krát prichádza na rad Scopex Squid, môže byť?

Ahoj, jasné že môže. Celkom si mi trafil príchuť 🙂

1. Ako vznikla myšlienka zaradiť do ponuky túto na prvý pohlaď sladkú boilies?DSC_0992

Niekedy dávnejšie bol pôvodný názov tejto „guľky“ Scopex/oliheň. Táto príchuť, ktorá bola pár rokov nazad medzi kaprármi známa a veľmi obľúbená sa z nejakých dôvodov z pultov vytratila. Nakoľko bolo stále veľa zákazníkov aj po určitých rokoch, ktorí si ju pravidelne žiadali vyrábať na zákazku. Práve vtedy sa začalo pohrávať s myšlienkou či by sa nedala znovu vrátiť do predaja, po pár menších úpravách Scopex/oliheň znova uzrel svetlo sveta, ale  s inovovaným názvom a to Scopex/squid.

2. Naschvál píšem, že na prvý pohlaď sladkú boilies, lebo nie je tak celkom sladká či?

Vôbec nie 🙂 Je to klasická rybina v ktorej hlavnú úlohu hrá Squid. Avšak aby sa dalo s touto guľkou lepšie pracovať, tak aby bola univerzálnejšou nástrahou na viaceré ročné obdobia, ju skvelo dopĺňa Scopex. Presne trafený podiel týchto dvoch esencii je výnimočný, privoniaš si, zacítiš Scopex no po chvíli nastúpi Squid.


DSC_0406

 3. Podieľal si sa aj ty na testovaní tohto boilies ? Ak áno ako sa ti javilo už počas testov?

Tak toto bola hotová vec už na začiatku. Ako som hore spomínal, pár rokov na zad sa na Scopex/oliheň pochytalo veľmi veľa krásnych rýb.  Ale áno, dostal som pár kíl na skúšku a vedel som, že určite si nájde u mňa svoje miesto.

DSC_06864. Na akých miestach, lokalitách sa Ti alebo sa Vám ako chalanom z teamu najviac osvedčila ? Boli to Štrkoviská ? Pieskovne ? Rieky ? Odstavené ramená ?

Som presvedčený, že na všetkých týchto lokalitách, ktoré si práve vymenoval tak Scopex/squid ryba v pohode žerie. Chalani stým prechytávajú Labe, ja som si ju brával so sebou na vážsky kanál, kde je nadmerne veľa prirodzenej potravy a ryba sa mi za tým išla zblázniť, tak isto chytávam na miestnych zabahnených vodách kde taktiež nemám žiadny problém.

5.Máš nejaké osvedčené kombinácie s touto príchuťou ?

Nie 🙂  smrteľne vážne, samotná guľka je kombinácia sama o sebe, prevažne chytávam na jednu dvadsaťštvorku maximálne dve. Keď už musím použiť Popku tak v totožnej príchuti, ale to je všetko na experimentovaní a fantázii, kľudne sa dá kombinovať s každou príchutou. A čo sa týka kŕmenia tak som zástanca jednej príchute. Čím krmím tak na to aj chytám.

6. V akom ročnom období je naujíčnejšia ?

V pohode stým chytám všetky štyri ročné obdobia, jedine čo mením je veľkosť nástrahy. Ale zatiaľ sa mi zdal najväčší účinok na jeseň, vtedy mi ryby doslova nedali spávať.

7. Je táto boilies vhodná i na preteky, alebo je skôr stavaná na dlhodobé rybačky?

Osobne by som nemal problém si ju zobrať na preteky, či už krátkodobé alebo dlhodobé. Pravidelné kŕmenie jej tak isto svedčí.

 8. Aké najkrajšie úlovky si prekabátil pomocou tohto boilies ?

Keby to mám počítať, tak by som to písal ešte asi zajtra :-).  Žiadneho giganta som bohužiaľ nechytil, ale tak kapríkov som na to pochytal veľmi veľa. Medzi desať až pätnásť kilogramov ich bolo vážne moc. A to prevažne navštevujem miestne a zväzové vody .DSC_0733

9. Na záver máme vo zvyku našim fanúšikom prezradiť nejaký ten ,,tajný,, tip ideš do toho ?

Fuuuha… tajný tip, skôr ako tajný to bude, len môj osobný tip 🙂 Veľmi som si zvykol používať verziu Criticals, skôr by som povedal, že používam už len to, na koniec guľku ešte troška pokvapkám Scopex/squid esenciou, takto to mám odskúšané a funguje mi to skvele.

 

Čo by si na záver odkázal našim fanúšikom ? Ja ti ďakujem za Tvoj cenný čas a prajem Ti veľa úspechov.

Ďakujem aj ja veľmi pekne, keďže sa nám začína Nový rok, chcel by som Tebe a všetkým fanúšikom úprimne popriať všetko dobré a veľa osobných aj rybárskych úspechov 🙂66

 

S pozdravom za Rybolov Nás Baví: Tomáš Šutrík Bršel

za Nikl team Slovakia: Martin Ondrejička

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *