Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

S Milošom Švihoríkom o 3XL

S Milošom Švihoríkom o 3XL

Jirko Majer z jedným zo svojich najväčších rýb  v životepráve na boilies 3XL
Jirko Majer z jedným zo svojich najväčších rýb
v životepráve na boilies 3XL

Ahoj Miloško opäť raz sa ,,stretáme,, na kus reči. Tento krát by som ťa poprosil aby si fanúšikom predstavil alebo niečo viac povedal o príchuti 3XL.

Boilies 3XL je absolútna legenda. Ešte aj dnes je mnoho rybárov (aspoň predaje o tom hovoria ), ktorý si väčšinu svojich výprav bez 3XL-ka ani nevedia predstaviť.

  1. Túto príchuť si tak nejako spájam s Niklom asi od začiatku.

Je to tak. Je to príchuť, ktorá patrí medzi úplne prvé aké sme kedy vyrobili. Bola to dokonca úplne prvá v tom, že sme nepoužili na výrobu boilies len jednu osvedčenú esenciu, ale kombináciu viacerých, čo spôsobilo doslova revolúciu, aspoň teda v našich produktoch.

  1. Ešte keď som začínal robiť v rybárskom obchode bolo o tejto príchuti dosť počuť a potom ako keby sa vytratila, čo sa stalo ?

Nestalo sa nič. Ako som už písal, stále patrí medzi veľmi obľúbené príchute a stále si nachádza dostatok spokojných zákazníkov. Je to asi len v tom, že sa neustále píše len o novinkách a tieto osvedčené „zbrane“ zostávajú trošku v mediálnom úzadí, ale nič to nemení na to, že stále majú rybárom = rybám, čo ponúknuť.

Vožuch s remorkerom na 3XL-ko
Vožuch s remorkerom na 3XL-ko
  1. Prešla táto gulička nejakými zmenami ?

Vôbec, nie je na to dôvod. Cca dve sezóny bol problém s jednou surovinu do jej základnej zmesi, ktorá nahradila niečím novým, ale na jeseň sezóny 2016 sa nám ju podarilo opäť zohnať a vrátilo sa to do úplne pôvodného stavu, takže je znova pripravená v plnej sile.

14mm Pop-Up 3XL
14mm Pop-Up 3XL
  1. Aké máš ty osobné skúsenosti s 3XL-kom

Je pravda, že teraz ho moc nepoužívam, pretože mojou hlavnou náplňou práce u Karla je testovanie a vývoj nových vecí a na lov s tými osvedčenými vecami nezostáva čas. Každopádne keď sme ho vyvíjali a ešte aj niekoľko sezón potom patrila táto guľka medzi moje najobľúbenejšie a nachytal som na ňu neuveriteľné množstvo rýb rôznych veľkostí.

  1. Do akých situácii by si odporučil túto najstaršiu guličku?

Vlastne sa na ňu nachytali ryby kedykoľvek, ale ak chceš vedieť moju osobnú najlepšiu skúsenosť, tak to sú dva paradoxy. Výborne funguje v chladnejšej vode pod 15 stupňov a ešte lepšie v tých úplne najväčších horúčavách. Dokonca sa mi s ňou podarilo uloviť niekoľko naozaj veľkých jedincov práve v lete cez to najväčšie slnko cez obed.

  1. Je to skôr boilies postavený na viac menších rýb alebo skôr na väčšiu rybu ?

Je to univerzálna guľka ani selektívna, ani len na malé ryby. Dokáže prilákať k ochutnaniu všetky možné veľkosti

Pio a 3XL-ko
Pio a 3XL-ko

kaprovitých rýb. Preto píšem rýb, lebo veľmi radi po nej siahnu aj feedristi , pretože ako príchuť v jemnom krmení, či peletách dokáže tiež mnohokrát prekvapiť.

  1. Na záver sa mi nedá neopýtať na nejaký ten tvoj tip.

Veľmi dobre funguje v kombinácii s dipom, ale ešte tu aj platí platí pravidlo, čím dlhšie sú guľky v dipe, tým lepšie. Kto rád experimentuje a skúša ani pridanie lyžice kuchynskej soli do dipu, či zopár kvapiek koncentrovaného sladidla neuškodí naopak, ak si na našej vode zistíme, či funguje soľ, alebo cukor, býva to potom naozajstná smrteľná zbraň…

Láďa Jeník - 18mm Pop-Up 3XL
Láďa Jeník – 18mm Pop-Up 3XL

Ďakujem za tvoj čas a už teraz sa teším na ďalšiu príchuť, ktorú si spolu prejdeme. Ešte by si mohol spomenúť naším fanúšikom, že o akej príchuti si pohovoríme nabudúce. 18mm 3XL obalený v paste 3XL

Stále sa mi kopia otázky na našu novinku Magnus = MGS, tak si pohovoríme o ňom.

Držím vám všetkým palce a prajem všetko dobré.

Miloš Švihorík

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *