Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

S MILOŠOM ŠVIHORÍKOM O DEVILL KRILL

S MILOŠOM ŠVIHORÍKOM O DEVILL KRILL

Ahoj Miloško začiatok sezóny nám klope na dvere a preto by sme sa mohli pozrieť na Váš klenot na studenú vodu DEVILL KRILL i keď viem, že pôvodný plán bol pustiť sa do Extasy no situácia si momentálne žiada túto príchuť.

Karel a Miloš a dve ryby 18+ na Criticals Devill Krill 24mm
Karel a Miloš a dve ryby 18+ na Criticals Devill Krill 24mm
 1. Samotný názov Devill Krill naznačuje, že sa bude jednať o nejaký Krill, ale o aký Krill ?

Je to vlastne ten istý Krill, ktorý pridávame do nášho klasického boilies Kill Krill, ktorý sme si predstavili v jednom z predošlých článkov. Tu sme však namiesto rybích príchutí, esencií a posilovačov použili korenisté a pikanté komponenty ako napríklad Robin Red, výťažky z Chilli papričiek a samozrejme niekoľko ďalších tajných ingrediencií.

 1. Čiže ak to správne chápem a jednoducho sa vyjadrím je to mäsovo korenistá boilies ?

Áno presne tak. Je to kombinácia mixu kvalitných rybích múčok, krillových komponentov (sypkých aj tekutých), rozpustných múčok, zmesí korenia a tekutých esencií, liquidov, olejov a spomínaných Chilli papričiek ,teda konkrétne výťažku z nich.

 1. V úvode som nazval tento boilies klenotom, nazval som ho tak správne ?

  Balaton - Miloš so šupináčom 20,1kg na 30mm Devill Krill
  Balaton – Miloš so šupináčom 20,1kg na 30mm Devill Krill

Jednoznačne. Samozrejme môžem hovoriť, len sám za seba, ale Devill Krill je v situáciách kedy je teplota vody nižšia povedzme pod 10-12 stupňom je to dovolím si tvrdiť, to najlepšie, čo dnešný trh kaprích návnad a nástrah ponúka. Devill mi dopomohol k asi najviac uloveným rybám zo všetkých druhov boilies, ktoré máme v ponuke. Dokonca mu dôverujem natoľko, že ho zo sebou beriem aj na každé veľké pretekárske podujatie, kde nám aj s chalanmi v teame dopomohol už k nejednému výbornému výsledku. Veď si spomeňte na IBCC 2016 kde sme spolu s Karlom vychytali s Devillom celkové druhé miesto. Ďalej v tom istom roku sa Karlovi zo svojím teamom podarilo vychytať titul majstra sveta na WCC 2016 a minulý rok tiež na Balatone na IBCC 2017 sa nám dokonca podarilo v obrovskej konkurencii vyhrať súťaž o 5 najväčších rýb. Aj v tom mal prsty Devil Krill.

 1. Je tento boilies vyslovene iba na studenú vodu, lebo viem že ste mali v ponuke dve verzie Cold water a Sumer water. Prečo sa tá „Letná verzia“ zrušila?

Po mnohých rokoch skúseností s ním si dovolíme tvrdiť, že to je naozaj čistí zimný špeciál. Letná verzia sa zrušila práve preto, pretože sme si ho všetci vrátane zákazníkov zvykli používať hlavne na studenú vodu a aj preto, lebo na leto a celkovo teplejšiu vodu máme v ponuke o kúsok účinnejšie boilies na teplejšiu vodu (Kill Krill, Extasy, 3XL).

 1. Z rozprávania známych viem, že v teplej vode má tento boilies rýchly nástup, kapre ho žerú ozaj spoľahlivo, no postupne zábery od kaprov ubúdali a dosť v hojnom počte začali nástrahu atakovať Amure ako je to možné? Alebo ako by si to vedel vysvetliť.

Je to tak. Tým, že je Devill Krill veľmi atraktívny aby dokázal nachytať ryby v studenej vode a sú v ňom použité

Jirko Majer
Jirko Majer

komponenty, ktoré sa v teplejšej vode rýchlo rozpustia je jasné, že postupom času pri použití v teplej vode sa stáva pre kapre menej príťažliví a tým pádom vznikne priestor na to aby sa na kŕmne miesto dostali aj iné druhy rýb. Primárne však Devill nefunguje v lete na amure, ani nič podobné.

 1. Čo preteky a tento boilies ? Brať ho vôbec zo sebou ?

Určite. Pokiaľ ste práve na pretekoch kedy voda má pod spomýnaných 10-12 stupňov, tak je to jednoznačne najlepšia voľba. Treba len dať pozor, že s Devillom sa nesmie lovné miesto prekŕmiť veľkou dávkou. Aj na tie najväčšie vody platí pravidlo kedy menej je viac a to maximálne 2-3kg na deň. Niekedy je lepšie ešte menšia dávka, ale to naozaj závisí od veľkosti kaprej obsádky v danej lokalite.

 1. Na ktorých Slovenských a zahraničných vodách Vám tento boilies najlepšie fungoval ?

Zasa môžem odpovedať len sám za seba a za našich chalanov v teame, ale vlastne si nespomínam ani na jednu lokalitu kde by Devill Krill nechytil aspoň nejaké ryby. Naopak na viacerých vodách má na svojom konte aj tie najväčšie ryby, ktoré tam plávajú. Fungoval a stále funguje rovnako na riekach, rybníkoch, štrkoviskách, či veľkých vodných plochách aj na Slovensku aj v zahraničí.

 1. Devill v dipe = ideálna kombinácia
  Devill v dipe = ideálna kombinácia

  V akej kombinácii alebo v akej forme najčastejšie používate tento boilies?

Asi najviac funguje namočení v dipe rovnakej príchute, alebo obalený pastou. Ak chceme skúsiť prekabátiť veľké jedince tak jednoznačne trochu vysušené dve 24mm guličky za sebou. Ak chceme naopak viac záberov od rýb rôznych veľkostí rýb, tak určite panáčik 14mm Pop-Up spolu s 18mm potápavým boilies namočených v dipe.

 1. Aké najväčšie úlovky boli ulovené na tento boilies?

Uff, tak to by bol veru dlhý zoznam. Doslova kopa. Všetci chalani z teamu by ti vedeli naposielať celú plejádu veľkých rýb, ktoré podľahli tejto guľke. Moje najcennejšie a najväčšie ryby sú zatiaľ 24,7kg lysec, čo je aj môj osobák a veľmi cenný šupináč z Balatonu s váhou 20,1kg.

 1. Dáme na záver i nejaký ten tip ? alebo Miloškov fígeľ s týmto boilies?

Ako som písal vyššie, najlepšia kombinácia je jednoznačne Devilla silne nadipovať. Ideálne aj niekoľko týždňov, či mesiacov pred samotným lovom. Ešte je vhodné Devilla pravidelne prehadzovať a meniť za čerství, pretože je to rýchlo rozpustný boilies a tým pádom je občas treba na miesto dopraviť takzvanú „novú krv“ plnú nových atraktorov a lákadiel, ktoré zasa okamžite začnú lákať rybu k ochutnaniu…

Mne neostáva nič iné len ti zase raz poďakovať za Tvoj čas, rady a tipy, ktoré takto prostredníctvom nášho portálu Rybolov Nás Baví pravidelne prinášame naším fanúšikom a priaznivcom. ĎAKUJEM

S pozdravom Tomáš Šutrík Bršel

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *