Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

S MILOŠOM ŠVIHORÍKOM O MGS

MGS
MGS

S Milošom Švihoríkom o MGS

Ahoj Miloško, pri predstavení príchute 3XL sme prezradili, že nabudúce sa povenujeme úplne novej príchuti z dielne Karla Nikla, ktorá má vyjsť von pod názvom MGS. Tak teda poďme na to:

 

1. Tento krát začneme trošku z ostra: Mgs – prichádzate s niečím novým? Čo vo Vašom portfóliu medzi produktmi ešte nemá zastúpenie? Alebo to je len ďalší ,,klasický,, boilies ? 

Tak keď z ostra, tak teda z ostra 🙂 MGS je úplne niečo nové, čo sme doteraz ešte nikdy pri výrobe guliek nepoužili. Jedná sa proste o dvoj vrstvový boilies kde vnútorná vrstva (hlavná gulička) je klasický boilies s výberových rybích múčok, korenín, veľkoobjemových prísad, aminokyselinových produktov, atraktorov a chuťových stimulátorov. Druhá vrstva (rozpustný obal) je zasa zostavený tak, aby sa veľmi rýchlo rozpustil a lákal tak ryby čo najrýchlejšie. Tento je zložený z výberových veľmi kvalitných (aj exotických) korenín. Ich rozpustením sa do okolia nástrahy uvoľní veľké množstvo lákavých aróm, ktoré ryba vyhodnotí ako zdroj potravy a na mieste nájde spodnú guľku, ktorú samozrejme nasaje 🙂

2. Akú dobu ste vyvíjali a testovali tento nový produkt z Vašej dielne pokým prišiel v konečnej verzii ?

Uff, tak veru s MGS-kom sme sa natrápili. Nápad a recept už boli v šuplíku dávnejšie, ale stále nám robil problém ten rýchlorozpustný vrchný obal. Nakoniec sme sa tým

Karel Nikl s kaprom na MGS
Karel Nikl s kaprom na MGS

hrali skoro dve celé rybárske sezóny. Zvládli sme to však verím na výbornú.

3. Keď sme už pri tej konečnej verzii, koľko testovacích verzií ti prešlo alebo Vám prešlo rukami?

Spodná guľka ak si dobre pamätám, tak 3-4 verzie a vrchný obal minimálne 12.

4. Aké úlovky sa Vám počas testov podarilo prekabátiť s týmto boilies?

Podarilo sa s ním prekabátiť mnoho krásnych rýb, ale všetkým úlovkom kraľuje jednoznačne nový Slovenský rekord kapra nášho spolupracovníka Petra Kyselu, ktorý na potápavé MGS-ko prekabátil lysca s váhou 30,7kg, čo je zatiaľ najväčší presne zdokumentovaný kapor na Slovensku.

Peter Kysela a Slovenský rekord kapra 30,7kg na MGS
Peter Kysela a Slovenský rekord kapra 30,7kg na MGS

5. Ako je postavený tento boilies? Je to skôr selektívna vec, či niečo na rýchlejšiu rybačku?

Je to všehochytač. Konkrétne ja som ho zo sebou brával veľmi rád na rybačky s deťmi na tábory, lebo nám to na neho vždy bralo najviac a najrýchlejšie. Síce menšie ryby, ale detičky mali zábery a o to išlo. Druhý paradox, ale bol ten, že po trochu dlhšom kŕmení sa skoro vždy nakoniec, ale podarila uloviť aj jedna s tých rýb na krásnu fotku. Každopádne by som ho, ale zaradil do kategórie rýchleho boilies.

MGS-ko ožilo aj v rukách Maďarskej legendy Csörgő Tamás
MGS-ko ožilo aj v rukách Maďarskej legendy Csörgő Tamás

6. Hovoríš, že je to na rýchlejšiu rybačku, čiže sa naň naši fanúšikovia môžu spoľahnúť i na pretekoch, kedy veľa krát potrebujú spraviť veľké množstvo rýchlych záberov?

Určite. Viac krát sa nám osvedčil na rýchlych krátkodobých výpravách, tak prečo nie na pretekoch.

7. Pri tejto ,,rýchlej,, boilies si prídu na svoje vyznávači: ,,smradov,, či korenia, alebo je to sladká guľôčka ?

Je to čisté korenie.

8. Na koľko ťa kus lepšie už poznám isto si prišiel na nejaký fígeľ pri používaní tejto nástrahy, prezradíš niečo i naším fanúšikom ?

A vieš, že ani nie. Kvôli tomu, že je na ňom už tá špeciálna vrchná atraktívna vrstva, nebolo treba niečo vymýšľať, lebo to ryby chytalo fakt dobre aj samo o sebe.

9. Nedá sa mi neopýtať, že na akých typoch vôd a pri akých teplotách Vám MGS fungoval najlepšie?

Výborne fungoval aj na bahne aj na štrku a kameňoch. Prelovili sme s ním všetky možné lokality a veru si nespomínam teda aspoň u mňa, či som mal vôbec rybačku, kde

Autor MGS-ka s pekným úlovkom
Autor MGS-ka s pekným úlovkom

by sa mi nepodarilo aspoň nejaké rybky pochytať. Na a funguje celoročne, tým ale, že je to korenie to bolo v chladnejšej vode predsa len trochu intenzívnejšie.

10. Na záver ešte jedna otázka, chystáte ešte niečo nové okrem tejto zaujímavej príchuti?

Chystáme ešte jednu zaujímavú novinku a to boilies v dipe. Doslova sme vypočuli priania našich zákazníkov a pripravili pre nich všetky naše top príchute s novými dipmi už zarobené v dózach, ale o tom až nabudúce.

MGS a kaprík 16+
MGS a kaprík 16+

Miloš Švihorík

 

Opäť mi neostáva nič iné len ti poďakovať za Tvoj čas a cenné informácie ktoré si nám poskytol.

Za Rybolov Nás Baví s pozdravom Tomáš Šutrík Bršel

3 komentáre

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *