Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Sufix Advance

Sufix Advance

6Vývoj v oblasti rybárskeho náčinia sa stal neoddeliteľnou súčasťou mnohých rybárskych firiem, kedy je cieľom ponúknuť na trh nové alebo inovované produkty. V niektorých oblastiach, ako napríklad vlasce, by sa mohlo zdať, že je zložité sa posunúť ďalej alebo vymyslieť niečo lepšie ako bolo doteraz. Firma Sufix je známa okrem iného ponukou vlascov pre rôzne typy rybolovu. V poslednej dobe priniesla na trh novinku, a to vlasec Sufix Advance. O aký vlasec sa v tomto prípade jedná a čím je iný oproti bežnej ponuke spoločnosti Sufix? Aj na to sa pozrieme v tejto recenzii.

Vlasec Sufix Advance je dodávaný na veľkom kotúči, ktorý je balený do ochrannej plastovej krabičky. Rozmery samotného kotúča sú pri 600 metrovom balení 10cm na výšku a 10cm na šírku, a to v priemere 0,30mm. Takáto veľkosť kotúča je v porovnaní s iným bežnými vlascami nadpriemerná. Výrobca tento fakt vyzdvihuje v súvislosti s nižšou mierou točenia vlasca, kedy priamo z balenia sa do istej miery limituje neželané krútenie. Podobne to možno zovšeobecniť pri namotaní vlasca na menšiu a užšiu cievku v porovnaní s veľkokapacitnou a širšou cievkou navijaku.

Vlasec kombinuje HMPE molekuly, ktoré sú používané pri výrobe spletaných šnúr spolu s nylonom. Toto spojenia má ako výsledok docieliť vláčny vlasec, ktorý sa vyznačuje nízkou mierou rozťažnosti a minimálnou pamäťou. Uvedené technologické riešenie smeruje k vysoko oderu vzdornému vlascu, kde výdrž vlasca by nemala byť spojená s jeho tvrdosťou. Monofilný vlasec tak má snahu kombinovať výhody spletaných šnúr s flexibilitou bežných vlascov. Ako výsledok by mal byť vlasec vhodný na nahadzovanie, ktorý sa nekrúti, ale ktorý ma vysokú oderu-vzdornosť a silu v uzle. Výrobca uvádza, že vlasec si aj pri použití bežného uzla udržiava 96% svojej lineárnej pevnosti.

Víťaz roka 2017

Vlasec sa v roku 2017 stal víťazom v kategórii monofilné vlasce, a to v rámci EFTTEX Cien 2017. V konkurencii porazil iné nominované vlasce, akými boli napríklad Kryston Oblivion, Daiwa Prorex FC super soft, Relix Fluorocarbon Max a iné. Ako hlavný argument úspechu bola vyzdvihnutá kombinácia odolnosti voči oderu s vláčnosťou vlasca. EFTTEX (European Fishing Tackle Trade Exhibition) je výročná výstava výrobcov rybárskeho náčinia, ktorú už od roku 1982 organizuje European Fishing Tackle Trade Association. European Fishing Tackle Trade Association bola založená v roku 1981 v Londýne a každoročne usporadúva výstavu na inom mieste, pričom lokalitami už v minulosti boli napríklad Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko, Belgicko, Holandsko, Veľká Británia. Členmi European Fishing Tackle Trade Association sú v súčasnosti také firmy, ako napríklad Behr, Colmic, Deeper, Dynamite Baits, Daiwa, Harison, Raven, Lineaeffe, Mepps, Normark, Mustad, Lucky John, Pro Line, Shimano, Snowbee, Zebco a iné.1

Monofilný vlasec kombinuje vlastnosti akými sú odolnosť voči oderu, vláčnosť, nízka pamäť, nízka rozťažnosť. Uvedené dáva tušiť, že táto novinka rozhodne stojí za vyskúšanie. Výrobca je známy svojimi vlascami, ktoré ponúka aj vo veľmi priaznivých cenových kategóriách. Nejedná sa teda o žiadneho nováčika, ktorý do daného segmentu iba vstupuje. Vlasce ako Sufix Tritanium sú už rokmi osvedčené a sám som ich niekoľko sezón používal na svoj bežný rybolov. Pre ešte objektívnejšie posúdenie novinky však bude nevyhnutné podrobiť vlasec používaniu počas celej sezóny, a to v najrôznejších podmienkach rybolovu. Ak hľadáte niečo nové, tak vyskúšajte tradičnú a osvedčenú značku, ktorá má snahu inovovať a vylepšovať ponúkané vlasce.

Spracovaný text prezentuje a odzrkadľuje postrehy, názory a skúsenosti autora. Recenzia vznikla za podpory firmy Normark.  

Miroslav Fečko

Zdroj: www.carpdream.cz

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *