Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Dlho očakávaná jar

Garant BaitsDlho očakávaná jar

Po dlhej a náročnej zime, keď sme poslednú výpravu zakončili 21. Decembra, sme sa s parťákom nevedeli dočkať jari. Keďže práca nám to nie vždy dovoľuje, naplánovali sme si aspoň dvojdňovú výpravu na malé štrkovisko v Bratislave. Keďže sme vodu dobre poznali a mali sme na rybačku len 2 dni, vedeli sme načo sa pripraviť a aké guličky si treba zbaliť.. Tak ako to robíme počas celej sezóny, nebolo ani teraz výnimkou preddipovanie chytacích guličiek. Stavili sme na overenú istotu a zásobili sme sa Acidkou a Ananás+black peperom. Vo vode plávajú ryby zhruba do 12,5-13 kg. Keďže to bola prvá rybačka, nešli sme za veľkými kaprami, zaujímala nás skôr kvantita. Čo s produktami GB nieje nikdy problém. Chceli sme si hlavne spraviť chuť, ponaťahovať časti svalov, ktoré počas studenej zimy ostali v úzadí a toto sa nám aj podarilo.

Keďže boli slnečné dni, stavili sme to na plytšiu vodu v okolí brehov a zatopených kríkov. Ako sa neskôr ukázalo, stratégia výberu miesta bola správna. Zatial čo to všetci rybári hádzali čo najďalej ako vedeli, my sme chytali „pod brehom“ ako sa povie. Zo 4 udíc sme zvolili 2 montáže s popkou a dve montáže na panáčka. Panáčika nám okamžite atakovali menšie kapríky a karasy. Zatiaľ čo popky boli v kľude, mimo pozornosti kapríkov. Zhodli sme sa, že montáže s panáčikom položíme do stredu krmných miest a montáže s popkami sme umiestnili uplne mimo krmných miest. Bolo to zhruba 5-10 metrov od krmného miesta. Toto nám fungovalo už na viacerých nádržiach, tak prečo to neskúsiť znova. Úspech sa dostavil po pár hodinách. Na miesta kde sme mali popky začali chodiť väčšie kapríky, no a ako by to nestačilo, všetky ktoré plávali okolo montáži sa snami chceli aj odfotiť. Normálne sme im to videli na očiach J No nespravíme kaprovi radosť?

Postupne sa nám podarilo chytiť okolo 30 kapríkov, od 3kg do 9 kg. Ciel sme si splnili, no a spokojní sa môžeme vrátiť domov a začať plánovať výpravy za veľkými kaprami…

A nezabúdajte, kapor sa nežere, kapor je kamoš!! J

 

Za GB tým Kajo Kirdaj a Majo Imro

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *