Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Konečne to prišlo, štart sezóny 2016

Po menej šťastných 5 dňoch pri vode v priebehu januára a februára som vyrazil na 48 hodín na svoje obľúbené jazero. Neustále sa meniaca predpoveď počasia ma nútila niekoľko krát prehodnotiť moje plánované miesto pobytu.

Imperial Baits

 

Nakoniec som zvolil zlatú strednú cestu. Ani hĺbku ani plytčinu. Predpokládal som, že pokial sa predpoveď naplní a v nedeľu sa oteplí, začne fúkať teplý vietor, mohlo by to kapre rozhýbať a začnú pohybovať z hĺbky za vetrom do plytčiny.

Po príchode som omeral teplotu vody, ktorá mala 4,7 stupňa a vzduch poobede okolo 5 az 6 stupňov. Dal som sa do vybalovania. Mal som so sebou silno dipované boilie a Popky Elite – Strawberry a Monster paradise, vsadil som to na ne. Prvých 12 hodín sa toho moc nedialo, až nad ránom sa ozvalo nesmelé píp … píp .. Vyhrabal som sa zo spacáku hladiac na špičku prútu, ktorá sa jemne mikala v rannom bezvetrí. Z ľahka som prisekol, lebo som tušil, že kapor stojí na mieste. Bol tam… Prvý kapor sezóny 2016 si pochutnal na Monster´s Paradise. Žiadny veľký súboj sa nekonal, čomu sa pri tejto teplote vody nemôžeme asi diviť. Podobral som menšieho lysca. Mal som veľkú radosť, že konečne tie premrznuté dni pri vode priniesli úspech.

V priebehu dňa sa okrem lovu pleskáčov nedialo nič. Tak som premýšlal ako na ne. Ešte mi ostávalo 24 hodín lovu, v ich priebehu malo prísť oteplenie a ja som chcel byť pripravený s niečim, čo vo vode ešte nebolo. V aute som našiel kýblik unikátneho boilies Monster´s Paradise meet Ellite. Toto boilies rozhodne nepatrí medzi zimné trháky a už vôbec to nieje špeciálka do studenej vody, ale niečo mi hovorilo, že ked to neskúsím budem si to vyčítať.

Veľmi som orezal 2 x 20mm guličky a poslal som ich tam spoločne s PVA naplnenou micropeletkami IB doplnenú o tajnú zmes korenia ala Pescador. Nad montáž som dokrmil dve hrsti tohoto špeciálu. Vôbec po prvý krát som tiež použil divný háčik Twiter s pre mna neobviklou úravou rovnátok a držiaka vlasu.

Neprešli ani 2 hodiny a ozvalo sa pípnutie. Zasa ľahké priseknutie a ľahké zdolanie ďalšieho fúzatého krásavca. To že bol menší mi vôbec nevadilo. I tak mi dokázal vykúzliť úsmev na tváry. Opäť som prehodil a dokrmil. Vlasec som maximálne došponoval a svoje E.C.U. nastavil na maximálnu možnú citlivosť. Veľké prekvapenie bolo, keď sa i za silného vetra a nárazového dažďa signalizátory ani raz falošne nehlásili. A i cez to dokázalia presne signalizovať, keď do toho kapor jemne ďobol a zostal stát na mieste.

V priebehu silného teplého vetra sa to rozjadilo a som všetky prúty prezbrojil na Paradajko meet Elite s háčikom Twister. A dve hodiny sa s rovnakou pravidelnosťou dostavovali zábery s naprosto rovnakým scenárom. Do svojho odchodu som celkovo zdolal ešte 9 fúzačou cca od 7 do 11kg.

Lepšie zahájenie novej sezóny som si ani nemohol priať. Dúfam, že aj Vy ostatní čo sa pokúšate o prvého ešte zimného kapra roku 2016 budete mať úspech a dáte nám o tom vedeť. Uvítame všetky fotky úlovkov na Imperial Baits.

Lukáš Pulec

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *