Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

V jednoduchosti je sila…

GarantBaitsV jednoduchosti je sila…

Tropické počasie , ktoré nás zmáha tohto roku viac ako po minulé prináša pre nás rybárov aj nemilé prekvapenia . V horúcich letných dňoch sa kaprom veľmi nechce a tak prichádza do hry pre niekoho menej ale pre mňa veľmi vďačná a obľúbená ryba – Amur . Už po minulé roky som sa častejšie v lete venoval týmto „Torpédam, a poviem Vám že zdolávanie aj malej ryby je zážitkom na celý život . Výber guličiek na lov tejto ryby   ovplyvnil aj vývoj novej gule „Peppek“ , ktorá bude v predaji až na budúci rok . Ale poviem Vám že sa máte na čo tešiť… Ale pekne po poriadku… Po príchode na lovné miesto a rozbalení všetkých vecí vynášame naše montáže cca 450 metrov od brehu . Rozkrmujeme dve lovné miesta . Erik už štandardne Glm – kou a ja zasypávam bójku lopatkami partiklu a prihadzujem zo dve kilá Peppeka .  V horúčave všetko trvá trošku dlhšie a tak posledný prút vyvážame až za súmraku . Po 4 hodinách prichádza záber na krajný prút . Zelená dióda Erikovho signalizátora osvietila všetko vôkol . Rutinu celého zdolávania z ďalekej vyvážky predlžuje súboj krásne stavaného šupíka cez 10 kíl.

GarantBaitsPo chvíli sa konečne ohlásil aj môj príposluch , štartujem 4 koňovú Yamahu a za pár minút som nad rybou . Malý lisec neodolal novinke a tak si pripisujem prvú rybu na túto guličku… Noc doslova preletela ,prvé ranné lúče slnka sa opierajú o hladinu a mňa zo spacáku vyháňa padák z pravého prútu . Už pri príchode k bójke vidím ,že silon smeruje do strany a ja tuším , že na druhom konci mám “Ruského športovca“. Po prekvapivo krátkom súboji podoberám menšieho amura . Rybu púšťam z člna a prút pokladám na rovnaké miesto. Prihadzujem 3 hrste guličiek a mierim priamo k stojanu . V priebehu dňa prišli len 2 zábery ale bohužiaľ o obidve sme prišli . Cesta k rybe na tejto vode je dosť náročná. Dno pokrývajú mušľové polia ,a aj hrubý šokáč často končí prerezaný ako nitka. S týmto sa treba popasovať a vybrať vhodné náčinie tak ,aby odolalo aj takýmto extrémnym podmienkam . Ja som vsadil na fluorcarbon Fantom od Katranu , z ktorého som si spravil aj jednoduchú ale účinnú montáž . Na druhý prút som naviazal potápavú šnúrku Tuareg, takisto od Katranu . Je to šnúrka určená presne na takéto podmienky .

GarantBaitsS postupom času sa konečne slnečné lúče pomaly prehupli za nás . Konečne môžeme všetko ešte raz previesť dokŕmiť a dôkladne pripraviť na večer . Záber na seba nenechal dlho čakať , padák na Peppka opäť z pravého prútu. Zdolávanie som musel absolvovať z brehu a po 10 minútovom boji v podberáku končí skoro metrový amur. Konečne tá správna veľkosť. Toto torpédo odštartovalo sériu záberov . Rybám evidentne začalo chutiť a my sme museli ísť na plné obrátky . Najrýchlejší záber prichádza do 5 minút od vyvážky . naozaj sme to nečakali. V tom zmätku ako bonus som Erikovi odpálil šnúru ,ale nakoniec všetko dopadlo dobre . Zdolávame ďalšieho amura nad 10 kg .Tento krát na Erikov prút. Pomaly nám dochádzal aj benzín a tak sme sa rozhodli vyviesť len po jednom prúte . Nad ránom nás zobudil Erikov príposluch s tou najkrajšou melódiou pre rybára . Cesta k bójke po prebdenej noci trvá dlho a žiaľ tento posledný súboj našej úspešnej výpravy vyhráva ryba . Nevadí aj takto to niekedy končí. Sme ale šťastný, podarilo sa nám zdolať množstvo krásnych rýb aj v tých najväčších horúčavách ,a  tie naj máte šancu vidieť aj Vy.

Za GarantBaits       Tomáš Horgoš a Erik Angi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *