Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Skúška vytrvalosti

Skúška vytrvalosti 4Skúška vytrvalosti

Bola to dva a pol dňová výprava, ktorá by sa dala nazvať aj skúškou vytrvalosti. Najprv som si „užil“ mrazivú noc z utorka na stredu, kedy teplota klesla na -3 stupne a rybia aktivita bola tiež pod bod mrazu.
Stavil som na boilies krill a oliheň high resistance, ktoré som v vedierku zalial rovnomenným Boostrom a zasypal práškovým dipom krill. Na prvý zákrm som použil asi 2 kg mixu priemerom 20 a 24 mm do priestoru cca 10×10 m. V priebehu som potom ďalej prikrmovali pár guličkami. Všetko začalo sľubne, keď mi v stredu hneď ráno prišiel pekne vykŕmený kapor 76 cm. O dve hodiny neskôr som stál s ohnutým prútom a držal na ňom brutálne zviera, ktoré si nekompromisne vždy vzalo späť stratené metre vlasca. S vedomím silného vlasca a šokovky som sa do toho opieral, aby mi ryba nešla moc do boku k susedom. Silon všetko ustál bez úhony, čo sa však nedá povedať o háčiku, ktorý sa narovnal a ryba bola preč. Po pár nadávkách na vlastnú blbosť som znovu prikŕmil v očakávaní, že to odčiním nabudúce. Navečer mi zabrali ešte 2 menšie kapry a prekvapivo 84 cm amur.

Skúška vytrvalosti 2

Posledný deň od rána fúkalo na druhý koniec vodnej plochy a na mojom mieste bolo mŕtvo. Presun som ale s prihliadnutím na množstvo výbavy a vzdialenosť zamietol. Veril som, že sa mi tu nejaká ryba otočí a kŕmením ju zaujmem k záberu. Po obede mi prišiel ďalší menší kapor, ktorý moje nádeje podporil. K tomu sa ešte vietor otočil, čo bolo ideálne. Čas odchodu som si stanovil na 18:00. Krátko pred 17. hodinou prišla jazda od ďalšej ryby, ktorá mi totálne zamotala oba prúty do seba. Z každého som musel vyhodiť asi 30 metrov vlasca a prišiel som aj kompletne o celé montáže. Pri pohľade na hodinky som si hovoril, že už to zabalím a hotovo. Niečo vo mne ale stále hovorilo, že sa ešte mám hecnúť. Rýchlo som teda oba prúty nadviazal. Pre čo najväčšiu atraktivitu som dal pod háčiky ešte do PVA sáčkov nadrtené boilies. Pri náhode prvého prútu sa mi vlasec omotal okolo prvého očká. Výsledkom bol bolestivo prerezaný prst, veľa krvi a opäť odtrhnutá montáž. Ešte že prút to ustál bez ujmy.

Skúška vytrvalosti 1
Po pár nadávkách posielam do vody aspoň druhý prút. Ten prvý už sa mi naozaj nechcelo riešiť, ale nakoniec sa prehováram, naväzujem aj tento a posielam ho tam tiež. Potom už balím všetko okolo. 17:45 prichádza jazda. Hádajte na ktorý prút. Na ten posledný 2x previazaný. Tuhý boj a na konci lysec 17,9 kg! Bohužiaľ je na ňom vidieť, že už má veľa za sebou. Mal čerstvo poranenú chvostovú plutvu a na puse je vidieť, že mu ju niekto v minulosti roztrhol asi háčikom. To mi kazí celkovú radosť, ale aj tak to bola parádna odmena za to, že som vytrval do posledných minút.

Patrik Ardely

Skúška vytrvalosti 3

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *