Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

VakySakLimited

VakySakLimitedVakySakLimited

Sme malá rodinná šicia dielňa, ktorá vďaka svojej veľkosti dokáže šiť na zákazku od jedného kusu a ušiť čokoľvek pokiaľ to materiál znesie.

Dlho sme mali problém so zameraním a špecifikáciou firmy, pretože sme šili hlavne pre rybárov. V priebehu rokov sa klientela rozrástla o obchod s motocyklovými potrebami, firmu, ktorá vyrába reklamné stolíky a roll bannery, nejaké air soft zbrane, a pod.

VakySakLimited

Materiál: SURVIVAL – special edition
To najlepšie na trhu, o polovicu ľahší a lepšie vlastnosti ako bežná batohovina. Vďaka tomu je batoh pevný a zároveň ľahký.

Došlo nám teda, že to nie je len o rybárstve, ale hlavne o šití na mieru.Náš zámer nikdy nebol ovládať veľké percento na trhu, to s týmto zameraním jednoducho nejde. Baví nás konštruovať, a preto každá atypická taška je pre nás malý splnený sen.

Cesta s touto ponukou, nebola vôbec jednoduchá, pre tento trh sú referencie zásadný pojem. A keď ich nemáte tak zákazník siahne radšej po “značkovom” tovare. Takže sme sa pomaly prešívali, kým sme si nevybudovali tieto potrebné referencie a dnes si nás zákazníci odovzdávajú medzi sebou. Hoci dlhšia životnosť tašiek hrá proti nám.

VakySakLimited

Výroba: Ručná práca, to je základ
Každý výrobok nám osobne prejde niekoľkokrát rukami. Preto môžeme vyrábať už od jedného kusu a na mieru.

Dlhodobo sa držíme príslovia: “kvalita nemusí byť vždy drahá”. Nešijeme v Číne alebo Poľsku, nerobíme veľké série, preto máme vyššie náklady ako klasická distribúcia. Za to pre nás centimeter látky navyše tam, alebo dlhší zips tu nehrá rolu, v tom spočíva naša najväčšia výhoda. Je to jednoduchá matematika, keď robíte niečoho 100 kusov a z každého dáte centimeter naviac je to celý meter na konci a takých centimetrov je na taške veľa.

Chcem tým povedať, že keď sa neponáhľate, nie ste chamtiví, pracujete poctivo a hlavne, naučíte sa predať svoje výrobky samé a nepotrebujete sprostredkovateľov, ktorí výrobky predražujú. Tým udržíte cenu na podobnej úrovni (mnohokrát aj nižšie), ako je na trhu.

VakySakLimited

Servis: Vyšívanie loga alebo tímového znaku
Máme vlastné vyšívacie stroje, preto ponúkame vyšitie loga predajne alebo teamu na tašku spolu s naším logom.

Tým nechcem povedať, že nepredávam na obchodoch. Predávam, len ich nie je veľa. Musia sa totiž trochu podriadiť našim možnostiam, to nie je pre mnohých technicky alebo morálne, jednoduché. Dielňa má nejakú kapacitu, ktorú sami plníme, a oni sa pridávajú do radu. Už sme sa snažili niekoľkokrát šiť na sklad, ale potom príde na tašku zmena a musím ju šiť od začiatku. Sklad v našom prípade nie je možný, a to sa musí akceptovať. Preto nie sme v každom obchode. Ale nájdete nás v obchodoch, pre ktoré je kvalita viac ako pohodlie a reklamný slogan. Tiež za ňu musia zaplatiť, napríklad nižšou maržou. Obdivujem tíchto obchodníkov a som rád, že tu sú.

Každá minca má dve strany, preto nerobíme reklamu len sebe. Šijeme im výrobky podľa ich priania a na ne vyšívame spolu s naším aj ich logo. Je to taká harmónia, oni sú schopní splniť zákazníkovi každé želanie a my máme predajňu, kde si môžete prezrieť naše výrobky.

Ospravedlňujem sa, trochu som odbočil. Hlavná téma, ktorej sa dlhodobo venujem, je mobilný lov a krátkodobé výpravy. Môj cieľ, keď som začal šiť tašky, bol ušetriť aspoň jednu tašku rybárovi pri presune na loviská. Nerád chodím dvakrát a pri cene výbavy je obrovské riziko nechať ju bez dozoru.

VakySakLimited

Spolupráca: Všetko je tímová práca.
Každá zákazka je jeden samostatný príbeh a vzťah, ktorý nekončí zaplatením. So zákazníkmi sme v kontakte a zbierame podnety pre ďalšiu prácu.

Pred pár rokmi ma skontaktoval človek, ktorý je kaprár a veľa cestuje, cca každý mesiac 14 dní po celej Európe. Načrtol mi batoh, kde by mal uložené kompletné vybavenie na tento čas. Z pôvodnej úsmevnej myšlienky sa stala celá produktová rada SURVIVAL – special edition. Prvý rok sa z tejto rady nič nepredalo a batoh sa ladil. Po troch rokoch si začína edícia SURVIVAL nachádzať svojich spokojných zákazníkov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *