Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Zahájenie v nových farbách

Zahájenie v nových farbách

Carp OnlyPriatelia tohto krásneho životného štýlu, koníčku a športu, zdravím Vás z údolia kráľovny našich riek, pani Labe. Tohtoročnú sezónu som začal s produktmi Francúzskej firmy CarpOnly, zastúpenou firmou Starfishing, Ing. Tomáša Vaňka. Od minuloročnej sezóny som vedel od kamaráta Honzu Rutara, že tieto produkty sú kvalitné a tak povediac, chytajú ryby. Opustil som teda pre mňa už vyskúšané produkty a vydal som sa za ďalším dobrodružstvom s touto, pre mňa novou firmou.

Do tejto novej sezóny som si vybral boilies Coco & Banana, Squid Liver, Fresh Fruit One, Absolut Plum a Garlic Cake, všetko samozrejme s dipmi  s rovnakou príchuťou, nejaké tie plávačky a práškové dipy – Powder. Taktiku som si stanovil na dve základné príchute, ktoré budem chcieť mať vždy aspoň na jednom prúte a to Squid liver – Oliheň pečeň a Coco & Banana – kokos banán. Prvé dve tohtoročné výpravy som absolvoval v pomerne chladnom marcovom počasí, len na jednu a dve noci, kedy zima bola iba mimo spacák, v spacáku som bol ako v bavlnke. Kapríka som ale v túto dobu nezdolal, hoci som bol na dvoch pomerne atraktívnych miestach, prisudzoval som to stále studenej vode medzi 4 – 6 st. celzia. Čo sa rýb týka, navštívili ma iba dva jalce, zato poriadne jalce.

Carp OnlyTretiu výpravu som si naplánoval na rovnaké miesto, ako bola druhá tohtoročná výprava, opäť sa jednalo o kráľovnú Labe a čakalo ma 5 dní pri vode. Celkom som si sľuboval od tejto výpravy nejakého toho slušnejšieho kapríka, pretože v minulom roku som tu naozaj dobre zachytal. Zahájil som na moje pomery väčším zákrmom, dve kilá na prút a to Squid Liver a Coco & Banana (ja kŕmim pomerne striedmo, zato na menších plochách a k montáži). Tento zákrm som rozprestrel do cca 10×10 m na prút a postupne som si k tomu prirobil methodmix s nadrveným boilies, tento som samozrejme uplácal do krásnych guličiek, aby sa pri náhode neroztrhli a doleteli, tam kam majú. Po Carp Onlyzakŕmení a príprave methodmixu som sa vrhol na klasické činnosti, ako stavanie bivaku, zložiť prúty atď. Montáže si tvorím veľmi jednoduché, Labe nie je práve ľahká voda na prekážky, plávajúci bordel, pomerne silný prúd v mieste, kde som chytal a preto nevymýšľam rôzne napojované montáže s krúžkami a fluorocarbonom, ale používam jednoduchú klasiku. Ako šnúrku používam zvliekačku sufix Kameleon, rovnátko Extracarp, bročky od Carp’R‘ Us a prevleky proti zamotaniu od Foxa, osvedčená klasika. Mením len háčiky, tie používam Starbaits SB1, SB3, SB4 a SB5. Ako prvý som použil SB4, pretože som chytal na rozhraní tíšiny a prúdu, ale po dvoch stratených rybách išli háčiky preč a urobil som nové montáže a použil som háčiky SB5. Čo ma veľmi trápilo boli všadeprítomné jalce!!! boli schopné zobrať aj 24mm gulu s Popkou a dokonca som šiel do extrému a nasadil som dve 24mm gule, bohužiaľ aj tak do toho búchali tak dlho, než sa mi zavesili na háčik. Zmena musela prísť radikálne a tak som bol nútený zmeniť príchute a nasadil som cesnakový koláč – Garlic Cake, ktorý som nastražil v 20mm veľkosti s 12mm Popkou cesnak. Na druhý prút som nasadil čerstvé ovocie – Fresh Fruit One tiež v 20 mm veľkosti na dno. Zábery od jalcov už boli minimálne a tak som čakal skôr na kapra, vďaka bohu !!

Carp OnlyPrvý deň sa teda nič nedialo, okrem otravných jalcov, klasika, hovorím si. Druhý deň som pred ukončením doby lovu mal záber, celkom iný záber než od otravného jalca a po záseku sa mi to aj potvrdilo, súboj však netrval dlho a rybu strácam v prekážke v miestach, kde prekážka nikdy nebola! Pre mňa šok, to som nečakal. Bohužiaľ trhám celú montáž. Idem celkom rozpačitý nadväzovať novú montáž na ráno, nakŕmim a idem si ľahnúť. Keď tak nad tým premýšľam, má to pre mňa jedno pozitívum, nabieha kapor.

Carp OnlyRáno budík, rýchlo nahodiť a opäť zakŕmiť, jednoznačná taktika, po 8 hodinovej pauze nechytania, je podľa mňa miesto vyluxované. Všetko hotové a idem ležať, predsa len je zima a som ospalý. Po pár minútach musím letieť k prútom, opäť jalec !! Nevadí, v pokoji ho oslobodím od háčika a opäť nahodím, ľahko prikrmím a idem spať. Tentoraz už zaspím a budí ma rovnaký záber ako pred pár desiatkami minút. Hovorím si, sakra, tie jalce mi nedajú ani spať. Po zdvihnutí prútu chyba lávky, je tam kapor a mieri do rovnakých miest ako ten večer, vlastne do vázky !! Rýchlo sa ho snažím pribrzdiť a darí sa, pár minút a je v miestach kde ho v pokoji zdolám. Podoberám krásnu rybu. Zaobstarám pár fotečiek a idem ho pustiť. Prvý tohtoročný kaprík a hneď ryba 10+, vlastne rovných 11kg na tohtoročnú novinku Garlic Cake. Novinka nielen pre mňa, ale aj v portfóliu firmy CarpOnly. Musím povedať, že tejto guličke verím do budúcna, dráždivý cesnak v podaní sladkého koláča, lákavé. Počas dňa sa nič zvláštne nedeje okrem pár jalcov. Taktiku príliš nemením, na Labe nie je nezvyčajné, že ryba nabehne až po dvoch, troch dňoch a preto nie som nervózny, ba naopak, kapra mám.

Po opätovnom rannom kolotoči, teda zákrmu a nahodení tentoraz neprichádza jalec, ale menší kaprík, zato opäť Carp Onlynádherne stavaný a vcelku bojovný, na svoje proporcie. Ryba prišla na Peach & Black Pepper, čiže broskyňa a čierne korenie. Len tak zo zvedavosti som nastražil jednu 20mm guličku broskyne s korenenou dumbleskou. Broskyňu som našiel vo vedierku s popkama od vlaňajška, kedy mi dal kilo 20mm guličiek kamarát Honza. Ryba má krásnych 9 kg a opäť je krásne bojovná.

Tento deň sa pre mňa už odohráva v zlej nálade, strácam dve slušné ryby v rovnakej prekážke ako prvú rybu a moje nástrahy atakujú jalce. Mám za sebou 28 hodín lovu, kedy ležali montáže vo vode a ja som vytiahol 19 jalcov !! Naozaj šialené. Methodmix už nejakú dobu nedávam a aj napriek tomu jalec nabieha.

Ďalší deň opäť čakám ráno záber od kapra, bohužiaľ nič sa nedeje. Kapry ma navštívili až v popoludňajších hodinách, jedna jikernačka s rovnými 10 kg a jeden 6 kilový šupík. Obe ryby zabrali na Broskyňu. Tentokrát som si urobil skúšku, čo ryby pod vodou pojedali a bol som celkom prekvapený, z oboch kapríkov tiekol Cesnakový koláč, ale potom si nakoniec obaja zobli Broskyňu! Zakrmujem teda už len Garlic Cake a Peach & Black Pepper. Večer prichádza tretia ryba opäť 9 kg šupík na GarlicCake s Popkou GarlicCake. Na noc zakrmujem posledné zvyšky Broskyne a cesnakového koláče a idem spať. Ráno po nahodení už len ľahko pocukrujeme hladinu kráľovnej Labe a som plný očakávania, ani si nejdem ľahnúť do spacáku. Oblečený čakám len tak ľahko uložený na lehátku. Asi po 14 minútach prichádza záber,hádajte na akú nástrahu. . . správne Broskyňa a čierne korenie, zasekávám a cítim ťah slušnej ryby.Carp Only

Súboj sa odohráva už celých 8 minút, ryba zachádza do prúdu a ja sa ju snažím otočiť k brehu, kde nie je ťah vody tak silný. Dúfam, že je ryba dobre zaseknutá v spodnom pysku. Súboj nakoniec vyhrávam ja a v podberáku mi končí nádherný lysec s plnými 12 kg živej váhy. Touto rybou ukončujem výpravu, žiaľ musím končiť, postupne balím veci a odchádzam domov. Moja verná spoločníčka sučka Brazílskej Fily sa na rozdiel odo mňa už teší domov a tak stráži auto, aby som jej náhodou neodišiel :-D.

Zhrnutie tohtoročnej tretej výpravu, budem naďalej používať nástrahy SquidLiver, GarlicCake a Coco & Banana a ako posledná nástraha bude pre mňa Peach & Black Pepper s bielou korenenou plávačkou. Tieto nástrahy chcem tento rok testovať a budem Vás informovať, ako sa mi darí.

Za CarpOnly team Ústí nad Labem –  Tomáš Krajčovič

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *