Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Jesenné radovánky

jesenne-radovanky-01Jesenné radovánky

Ahoj kamaráti,

Teploty na teplomeroch pomaly klesajú a kalendár dáva jasne najavo, že začína jeseň. Toto obdobie mám na lov kaprov zo všetkých najradšej, preto neváham a vyrážam k vode na niekoľko dní vyskúšať apetít kaprov.

Tentokrát som si so sebou zabalil boilies v príchuti Wasabi, o ktorom viem, že na tejto lokalite dobre funguje a tradične tiež N1.

jesenne-radovanky-03

Už pri príchode a hľadaní rybárskeho miesta som bol milo privítaný, prietrž mračien ma zastihla priamo na vode. Na naloženom člne mi nezostávalo nič iné ako pokorne skloniť hlavu a nárazy kvapiek bez odporu prijímať. Nepriazeň počasia, až na malé výnimky, ma sprevádzala nasledujúce tri dni. V daždi som musel stavať prístrešky, pripravovať prúty, kŕmenie aj lovné miesta. Nebolo to nič príjemné, ale na oplátku zábery začali prichádzať hneď prvú noc a ja som vždy prestal dážď aspoň na chvíľku vnímať.

jesenne-radovanky-02Prvý záber a hneď slušnejšia ryba okolo 11kg, ktorá si zobla panáčika N1 s Popkou Pinky. To na prvý záber nebolo vôbec zlé a ja som mal pred očami vidinu veľmi slušného lovu. Cez deň moc záberov neprichádzalo, avšak cez noc sa všetko zlepšilo. Väčšina záberov prichádzala na pravý prút, na ktorom som mal nastražené dve 18 mm guličky Wasabi. Darilo sa mi prekabátiť veľa kapríkov 5-8kg ale tiež niekoľko kusov presahujúcich hranicu 10 kg. Z priebehom výpravy som bol veľmi spokojný a dúfal som v pomyselnú čerešničku na torte, ktorá by zavŕšila moje snaženie.

Záberu, na ktorý som čakal, som sa naozaj dočkal. Ryba bola silná a aj pri zdvihnutí prútu si brala stále metre vlasca z cievky navijaka. Okamžite naskakujem na čln a vrhám sa do tmy na súboj so šupináčom. Bola to paráda, mesiac mi svieti na cestu a ja som v opare hmly nad vodnou hladinou mizol stále ďalej a ďalej od brehu. Boj trval dlhé minúty, ale podarilo sa mi ho zdarne doviesť do cieľa a kapra podobrať. Podľa boja sa jednalo o veľmi slušnú rybu, ale pri pohľade do podberáku som bol prekvapený. Nejednalo sa o žiadneho obra, kapor mal okolo 10kg. Bohužiaľ bol chytený za plutvu a tým pádom sa všetko vysvetlilo. Wasabi ma nesklamalo a pripísalo si veľa záberov, za čo som bol veľmi rád a budem ho skúšať častejšie aj na iných typoch vôd. Tak zase niekedy nabudúce.

Za Infinity Team Tomáš ,, Lassmy „Lassmann

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *