Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Za kaprami na Dolné Dubové

Za kaprami  na Dolné Dubové

Keď sme sa rozhodli, že podnikneme výpravu na túto vodnú nádrž, ešte sme nevedeli, s čím všetkým sa tam stretneme. Hneď ako sme prišli, zaskočila nás prístupová cesta. Bola rozbahnená a lovné miesto sme si vyberali skôr podľa toho kam sa budeme vedieť  dostať . Ihneď po príchode na vybratý pľac nás veľmi milo prekvapila vedľa chytajúca rybárka, ktorá zdolala nádherného šupináča s váhou cez 15kg.

Za kaprami na Dolné Dubové

Po tom, čo sme práve videli, nás už nemusel nikto naháňať s prípravou lovného miesta. Bóju sme sa rozhodli osadiť zhruba 80m od brehu. Voda mala 3.9m a ako zákrm sme zvolili partiklel s peletami. K tomu sme pridali aj zopár boilies – tuti fruti.

Za kaprami na Dolné Dubové

Bol som netrpezlivý a tak som ešte na starom nadväzci nahodil pár halibut peliet. Marek  začal pripravovať nové nadväzce – 18mm potápavá boilies a 18mm pop up. Toto sa nakoniec stala TOP kombinácia celej našej výpravy. Prvý záber na seba nenechal dlho čakať. Prišiel na spomínané halibut pelety a zdolal som nádherného amura bieleho. Veľmi som sa potešil, pretože som si prekonal svoj osobný rekord. Mal niečo cez 8.5 kg. Prichádzal večer a my sme sa rozhodli pre nočný zákrm. Použili sme preto viac boilies. Ako sa hovorí,  noc má svoju moc, a nás čakali krásne úlovky. Úradoval hlavne Marek a zdolal krásne ryby. Boli to kapre od 10kg do 8kg.

Za kaprami na Dolné Dubové

Môj čas prišiel až ráno, keď sa mi podarilo zdolať jedného 6kg kapríka a potom konečne nádherného 11kg.

Za kaprami na Dolné Dubové

Za kaprami na Dolné Dubové

Cez deň však zábery neprichádzali. Postupne sme sa začali pohrávať s myšlienkou menom Zig-Rig a tak sme zaliali repku. Marek pripravil nadväzec s dĺžkou 3.5m. Dali sme sa do toho a prvý záber prišiel zhruba po hodine. A nebol posledný. Touto metódou sa nám podarilo zdolať  zopár pekných kapríkov a dokonca aj amura.

Prišiel druhý večer a my sme urobili ďalší nočný zákrm, do ktorého sme zaradili viac halibut peliet. Vtedy sme ešte nevedeli, že to bude  obrovská chyba . Táto noc, ako aj všetky ďalšie, zostali skoro celé bez záberu. Halibut pelety prilákali totiž na naše miesto dosť početnú skupinku sumcov a kapre nemali pokoj ani na minútku. Našťastie nám to vynahradili počas dňa. V tejto výprave, ktorá trvala 3 noci a 4 dni sa nám podarilo zdolať spolu 28 kaprov, 3 amurov s celkovou váhou presahujúcou 195kg . Naša najlepšia nástraha bola potápavá tuti fruti v kombinácii s plavačkou príchuti super tuti fruti. Po tejto super skúsenosti, ktorá dopadla nad naše očakávania sme sa rozhodli, že si to musíme zopakovať. O mesiac sme prišli znovu. Tentokrát sme sa ale rozhodli pre úplne inú príchuť. Bola ňou wild strawberry, doplnená popkou nutric acid a popkou wild strawberry.

Za kaprami na Dolné Dubové

Naše miesto vyzeralo úplne super. Bóju sme osadili blízko protiľahlého brehu a zakŕmili sme partilkom, peletami – ale tentokrát už s jahodovou príchuťou  a doplnili sme to s boilies 18mm. Prvá noc bola bez záberu, ale my sme nestrácali nádej. Počas dňa sme rozkŕmili ešte väčšiu plochu a vytvorili sme kaprom chodníčky od koreňov stromov ku kŕmnemu miestu. A konečne to prišlo! Marek zdolal prvého kapra, ktorý nás veľmi potešil.

Za kaprami na Dolné Dubové

Ale skutočná eufória prichádza až po tom, čo sme dosiahli prvý „double“ – Marekov kapor a môj amur, tradične prvá ryba, obaja cez 6kg. Potom sme sa rozhodli pre masívnejší  zákrm, keďže sa nám tam vyskytol amur. Chvíľu na to prišiel ďalší záber a zdolávam nádherného šupináča s váhou cez 9kg. Po ňom nastala dlhšia pauza. Keď sme ráno vytiahli montáž, z 18mm boilie zostala kocka, na ktorej boli viditeľné stopy pripomínajúce zuby. Keď sme to rozprávali domácemu rybárovi oznámil nám, že sa tu vyskytujú v hojnom počte korytnačky. No pekne! Minule sumce, teraz korytnačky! Ale chuť zdolať kapra aspoň nad 10kg nás stále hnala ďalej. Popritom sa do toho zapojila aj matka príroda a prišiel výdatný dážď, ktorý sprevádzal silný vietor a tieto dva živly nám znemožňovali zákrm z člna. Tak sme len s kobrou nahádzali zopár gúľ a nahodili montáže. Pršať vydržalo celú noc a to rozhýbalo kaprí dorast. Nedali nám pokoj celú daždivú noc, ale ich váha nepresiahla 5kg.

Za kaprami na Dolné DubovéNasledujúce ráno, keď sa počasie trochu umúdrilo, sme si pri raňajkách dohadovali plán. Ak chceme ešte v poslednú noc zdolať kapra nad 10kg, musíme niečo zmeniť. Stratégia bola jasná. Zmenili sme priemer potápavej boilie na 24mm v kombinácii s popup 14mm. Dve palice sme vyviezli do kŕmneho miesta a dve mimo, na okraj. Prvý záber prichádza z okraja kŕmneho miesta a konečne zdolávam kapra nad 7kg.

Za kaprami na Dolné Dubové

Asi po  hodine prichádza záber z kŕmneho miesta.  Marek vytiahol kapra cez 8.5kg. Paráda! Konečne sa váha zvyšuje! Taktiku nemeníme, len prikrmujeme. S príchodom noci prichádza aj ďalší záber z kŕmneho miesta a na brehu sa ocitol kapor s váhou prekračujúcou hranicu 9.4kg.

Za kaprami na Dolné Dubové

Asi po dvoch hodinách sa ozval signalizátor znovu, tentokrát z opačného kraja. Plní očakávania vyliezame z bivaku, avšak prebral nás taký teenager, ktorý nemal ani 5kg. Nevadí, aj to je kapor hovoríme si a stále čakáme na 10+. Nad ránom sa to Marekovi aj skoro podarilo! Keby len bol kapor viac pri chuti a zožral o pol kila krmiva viac! Bol to krásny 9.8kg ťažký kaprík a to bola najlepšia bodka za našou výpravou. Na ktoréj sa nám podarilo zdolať 1 amura a 17 kaprov cez 100 kilogramov.

Za kaprami na Dolné Dubové

Sprevádzal ju síce dážď, vietor, korytnačky, ale aj kopa zábavy, taktizovania a dobrej nálady. Už teraz sa tešíme na tú ďalšiu!

S pozdravom Marek a Štefan  RNB team..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *